Україні дісталося від Amnesty International через порушення прав людини

253
Міжнародна організація Amnesty International оприлюднила звіт про стан справ у 2016-2017 роках, в якому правозахисники констатували погіршення ситуації з правами людини в Україні у зв’язку зі збройним конфліктом на Донбасі та анексією Криму.

«На Сході України час від часу відбувалися неінтенсивні зіткнення, і обидві сторони порушували угоду про припинення вогню. І українські війська, і сили проросійських сепаратистів продовжували користуватися безкарністю, незважаючи на здійснені порушення норм міжнародного гуманітарного права, включаючи такі військові злочини, як тортури», – ідеться у звіті.
Правозахисники заявили, що і влада України і керівництво ОРДЛО незаконно затримували людей, підозрюваних в підтримці іншого боку, в тому числі для того, щоб використовувати їх в обмінах полоненими.
Окремо експерти розглянули ситуацію зі свободою слова в Криму. Підкреслюється, що незалежні журналісти не могли працювати відкрито. Туди не пускали журналістів з основної частини України і повертали їх на фактичному кордоні. Із місцевих журналістів і блогерів, які критично ставляться до російської окупації і незаконної анексії Криму, мало хто ризикував висловлювати свої погляди, побоюючись порушення справ.
Також правозахисники підтвердили, що жодне насильницьке зникнення, що послідувало за російською окупацією, не було розслідувано ефективно.
Крім того, експерти наголосили, що незалежні ЗМІ і активісти не могли вільно діяти на території ОРДЛО, а ЗМІ, які вважаються проросійськими, стикалися з утисками на контрольованій урядом території країни.
Тим не менше, Україна заслужила похвалу з боку Amnesty за проведений за підтримки влади Києва в червні 2016 року гей-парад.
Оцінивши ситуацію в 159 державах, правозахисники прийшли до висновку, що по всьому світу відбувається вихолощення головних прав і свобод людини. При цьому особлива загроза, на думку правозахисників AI, нависла над принципом рівності прав усіх людей.

Коментарi

Коментарiв