Поки ми не можемо вимагати повернення Фірташа в Україну – експерт

192
Директор громадської організації «Transparency International Україна» Ярослав Юрчишин висловив думку, що екстрадиція та судовий процес по Дмитру Фірташу в США можуть активізувати розслідування і в Україні.

«Питань в України до Дмитра Фірташа більш ніж достатньо. Як мінімум, є три провадження, які напряму чи опосередковано стосуються його чи його активів. Ними займається Генеральна прокуратура та антикорупційні органи. Але американська система ефективніша за українську. Судовий процес в США ще очікується. Проте якщо там буде доведена причетність Фірташа до корупційних справ в Індії, є велика вірогідність, що в результаті їх розгляду, ниточки поведуть і в Україну», – підкреслив у коментарі Gazeta.ua Юрчишин.
За його словами, це може активізувати розслідування справ стосовно Фірташа і в Україні.
«Наслідки екстрадиції і судового процесу в США можуть активізувати справи по ньому і в Україні. Хоча дуже багато залежить від того, чи ключові політичні партнери Фірташа, такі як Льовочкін, не будуть чинити політичний спротив цьому процесу. І чи ми зможемо протистояти цьому», – зауважив експерт.
 
Поки, переконаний він, ми не можемо вимагати повернення Фірташа в Україну.
«Судова система США доведе свою ефективність і продемонструє Україні: наші корупціонери швидше отримують вироки за кордоном. Це і приклад Лазаренка. Його активи пішли в США, бо вони там і знаходилися. Але вже 18 років триває процес ймовірної передачі цих коштів до України. Він не є успішним. Але кошти можуть повернути, оскільки є міжнародна конвенція ООН», – наголосив фахівець.
«За нею країна, яка постраждала від корупції, може претендувати на кошти, якщо доведе їх походження. Схоже може бути і по Фірташу. Якщо кошти виводили з України, то можемо апелювати до їх повернення. Зрештою, маємо тиснути на нашу правоохоронну та судову систему для активізації розслідування по Фірташу», – пояснив Юрчишин.
Нагадаємо, 21 лютого Вищий земельний суд Відня задовольнив позов австрійської прокуратури на попереднє рішення австрійського суду, який відмовив у екстрадиції українського олігарха Дмитра Фірташа в США.
Після цього Дмитра Фірташа затримала прокуратура. ЗМІ стверджують, що затримання технічно не пов’язане з рішенням суду і здійснюється на підставі європейського ордера, виданого Іспанією. Фірташа звинувачують у відмиванні грошей.
ФБР звинувачує Фірташа у корупції під час отримання дозволу на розроблення титанового родовища в Індії. Олігарх і його працівники, імовірно, заплатили індійським чиновникам 19 мільйонів євро.

Коментарi

Коментарiв