Скандальний «план Артеменка» насправді був пробним каменем Кремля – політолог

195
Політичний експерт Михайло Бесараб пояснив, що насправді означає план щодо передачі Криму в оренду Росії в обмін на мир на Донбасі.

За словами Михайла Бесараба, так званий «план Артеменка» щодо «здачі» Криму містить варіант компромісу, на який готова піти Москва у перемовинах з новою адміністрацією Трампа щодо вирішення «українського питання».
Вочевидь, стверджує політолог, це було зондування ґрунту, щоб протестувати можливу реакцію Трампа на ті чи інші варіанти ґешефту між Білим домом і Кремлем, але аж ніяк не ідея самого нардепа.
Як підкреслив аналітик, це була спроба досягти залаштункових домовленостей між Москвою і Вашингтоном. Кремль запропонував зрозумілий для американців план «цивілізованого» розміну і «пристойного» оформлення анексії півострова через референдум в Україні.
«Попри те, що Путін демонструє свою непоступливість, він розуміє, що з Трампом доведеться домовлятися. Тому цей план передавався не напряму від Москви, а через українських суб’єктів, щоб прозондувати ґрунт», – зауважив у коментарі 24Бесараб.
На виході, стверджує фахівець, ми б мали отримати повернення Донбасу на умовах Кремля і легітимацію анексії Криму.
«Референдум, за задумом розробників цього плану, повинен був легітимувати план через згоду українського суспільства. Оренда на 50 років фактично означала б передачу Криму назавжди Росії», – підкреслив політолог.
Він переконаний, що викриття «плану Артеменка» можна вважати подарунком для України, оскільки це суттєво обмежить можливості для підкилимових маневрів у перемовинах адміністрації Трампа з Путіним щодо українського питання.
«Це удар по можливості досягнення непублічних залаштункових домовленостей щодо України між США і Росією. Тепер усі уважніше стежитимуть за їхніми діями у цьому питанні», – наголосив фахівець.
Нагадаємо, скандал навколо народного депутата Андрія Артеменка розгорівся, коли стало відомо, що він нібито пропонував здати в «оренду» Крим на 50 чи 100 років в обмін на мир між Україною і Росією.

Коментарi

Коментарiв