Марчук назвав несподівану причину визнання Росією паспортів ОРДЛО

171
Представник України в підгрупі з безпеки Тристоронньої контактної групи Євген Марчук висловив думку,що Росія хоче використати визнання паспортів так званих ДНР і ЛНР, аби спровокувати Україну на вихід із Мінського процесу.

Про це Марчук заявив в ефірі одного з українських телеканалів.
«Із одного боку Росія, вводячи указ президента Росії в силу, заявляє, що вона визнає документи ОРДЛО (а там, крім паспортів, багато інших), провокує Україну, що цим самим Росія виходить з мінського переговорного процесу, але вона про це не заявляє. (І цим) вона провокує нас, щоб Україна вийшла з переговорного процесу, звинувативши потім Україну в цьому», – підкреслив Марчук.
Дипломат переконаний, що вихід України з мінського переговорного процесу означає, що всі санкції та всі інші кроки міжнародної спільноти щодо Кремля скасовуються, і на передову на Донбасі повертається все те озброєння, яке зараз відведено за 30-кілометрову зону від лінії розмежування сторін.
«Тобто, я думаю нам слід ще чекати, крім небезпеки, широкоформатного вторгнення, яка завжди зберігається, нам ще слід очікувати в найближчі часи якихось асиметричних кроків у військовій, економічній, зовнішньополітичній сферах», – наголосив представник України у Мінську.
За його словами, «з погляду здорового глузду прогнозувати дії російського керівництва неможливо».
Крім того, Марчук запевнив, що Україні потрібно продовжувати працювати в сформованих реаліях і не панікувати, оскільки широкомасштабний наступ РФ на Україну все-таки є малоймовірним.
«Я думаю, що Росія не ризикне найближчим часом піти на широкоформатні наступальні операції», – стверджує дипломат.
Щоправда, як він підкреслив, Росія демонструє, що вона є не допустить стабільності, навіть у питанні військового протистояння на Донбасі. Знаково, що «на передовій раптом з’явилися російські спецназівці», а після артобстрілів українських позицій на передовій активно працюють снайпери.

Коментарi

Коментарiв