Російський політолог пояснив, чим насправді є паспорти «ДНР/ЛНР»

158
Російський політолог Дмітрій Орєшкін запевнив, що так звані паспорти «ДНР» і «ЛНР» якихось перспектив їхнім власникам не дають, проте така ситуація складається лише зараз.

Нагадаємо, нещодавно президент Росії Владімір Путін підписав указ про визнання документів, які видаються на територіях окупованого Донбасу.
«Зовсім нещодавно Дмітрій Пєсков говорив про неможливість визнання особливих прав мешканців «ДНР» і «ЛНР», оскільки це суперечить Мінським домовленостям. І місяця не минуло — і ось, будь ласка: Володимир Путін підписує документ про паспорти. Пан Пєсков, звісна річ, пояснює, що це суто гуманітарний акт, який Мінським домовленостям анітрохи не суперечить», – підкреслив у статті для Ежедневного журнала політолог.
За його словами, завдяки такому кроку російського президента картинка вимальовується чудова за всіма параметрами.
«Оригінальність підходу, по-перше, полягає в тому, що документи офіційно є визнаними, а республіки, які їх видали, – ні. Такого у світі, здається, ще не було; у Путіна історичний пріоритет. По-друге, зайвий раз показано віртуальність «Хитрих Планів»: для жителів Донбасу користь від нових паспортів є суто символічною. Через рецесію потреби в нових робочих руках у Росії немає», – стверджує Орєшкін.
«Справжніх переваг з точки зору пошуку роботи (а це зараз для людей головне) паспорти не дають. Залишається відчувати почуття глибокого духовного задоволення. По-третє, очевидна половинчастість: визнати самопроголошені республіки і таким чином підставитися під новий цикл санкцій у Кремлі не готові», – наголосив фахівець.
Так, він робить висновок, що жителям «ЛНР/ДНР» пропонують милуватися новими бордовими книжками і, можливо, класти їх вранці на бутерброд, але ненадовго – щоб не замастити. Приблизно, як у Придністров’ї чи Абхазії.
«Щоправда, відкривається юридична перспектива для отримання зайвих трьох–чотирьох мільйонів голосів за Путіна на президентських виборах: залишилося зробити ще один маленький крок, і визнати ці паспорти придатними для голосування. Цікаво, чи ризикнуть у Кремлі на таке?», – зауважив політолог.
На його думку, втрачати усе одно вже нічого, а спокуса велика.
«Ніхто, крім Плотницького та Захарченка, проконтролювати реальне число виборців і результати «волевиявлення» не зможе. А ці два персонажі свою справу знають – не гірше від Рамзана Кадирова. Скільки треба, стільки й намалюють», – підсумував експерт.

Коментарi

Коментарiв