Активіст закликав відправити у відставку очільника МінАПК через масове отруєння

271
Координатор Форуму порятунку Києва Віталій Черняховський заявив, що покарання у вигляді штрафу в 1700 гривень посереднику, який продав спирт, яким потім отруїлися кілька десятків людей, обурливе. Люди, причетні до цього бізнесу, повинні нести серйозну відповідальність. Зокрема, ідеться про чиновників, які допустили трагедію, в першу чергу керівників Міністерства аграрної політики і продовольства України.

«… На цьому робляться величезні гроші, і, природно, рука руку миє. В цьому випадку мова повинна була йти про кримінальну відповідальність, а не про штраф», – підкреслив Черняховський, передає 24.
За його словами, у тому разі, якщо підтвердиться інформація про те, що до виробництва контрафактного спирту причетні підприємства державного концерну «Укрспирт», то і його керівництво, і керівництво МінАПК повинні негайно піти у відставку.
«Якщо спирт дійсно проводився на Артемівському заводі «Укрспирту», то, значить, «Укрспирт» дійшов до останньої стадії деградації. Мало того, що вони роблять невраховану продукцію, звичайний етиловий спирт, то тепер вони вже перейшли на отруту для здешевлення виробництва. І це все реалізовується в мережах, адже ніякого контролю зараз немає», – наголосив експерт.
«Якби ніхто не отруївся, то ніхто б нічого і не дізнався. Ми маємо справу з повним розкладанням державних структур», – переконаний фахівець.
Він висловив упевненість у тому, що і директор заводу, і головний інженер не могли не знати про те, що відбувається. Швидше за все, вони просто хотіли заробляти.
На думку Черняховського, такі дії повинні жорстко каратися державою, аж до довічного ув’язнення: «Безкарність породжує нові злочини. Штраф в цьому випадку – це просто посміховисько. Це буде породжувати нові отруєння, виробництво неякісного спирту продовжиться. Оскільки, виходить, що роби, що хочеш, – і тобі за це нічого не буде».
Крім того, він висловив думку, що відповісти повинні чиновники, які допустили корупцію і зловживання в галузі.
«На підприємстві, підпорядкованому МінАПК незаконно проводиться метиловий спирт. Природно, міністр Тарас Кутовий повинен піти у відставку, так само, як і керівник «Укрспирту», – підкреслив активіст.
Також він нагадав, що нині в аграрній галузі значна кількість порушень і те, що стало відомо, це лише одна мільярдна того, що відбувається насправді.
«Це маленький штрих, який випадково сплив через те, що отруїлися люди, почалося якесь розслідування і в результаті вийшли на виробника. І виявилося, що контрафакт, підроблений спирт, який не годиться для вживання, проводився на держпідприємстві. Абсурд повний», – підсумував Черняховський.
Нагадаємо, на початку місяця Червонозаводський райсуд Харкова призначив штраф для постачальника метанолу, що використовувався для виготовлення сурогату, в розмірі 1700 гривень. Під час судового розгляду не було доведено, що людина знала, для чого буде використаний куплений спирт.
Минулого року в Україні від отруєння фальсифікованим спиртом померли 69 осіб. Тільки в Харківській області 100 людей отруїлися контрафактними напоями, із них померло – 53.

Коментарi

Коментарiв