ВРУ обурена звітом ОБСЄ, в якому Крим не визнано окупованим

137
Верховна Рада України ухвалила постанову про Звернення Верховної Ради України «Про Остаточний звіт ОБСЄ/БДІПЛ за результатами спостереження на виборах до Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації 2016 року» (№5687).

За відповідне рішення проголосували 239 із 343 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі – передає УНІАН.
У документі підкреслено, що Остаточний звіт місії ОБСЄ/БДІПЛ щодо виборів до Держдуми РФ 2016 року «не містить жодної юридичної оцінки впливу проведення голосування в Криму та м. Севастополь на результати цих виборів».
«У звіті навіть не згадується той факт, що АР Крим та м. Севастополь є незаконно окупованими Російською Федерацією територіями. Натомість, неможливість моніторингу за виборами у Криму у звіті пояснюється «відсутністю консенсусу у питаннях статусу Криму серед країн-учасниць ОБСЄ», при цьому про домовленість щодо включення до остаточного звіту саме такого формулювання було оголошено публічно окремими членами ЦВК РФ безпосередньо після дня голосування», – ідеться у зверненні.
Крім того, зазначено, що Верховна Рада вважає вибори до Держдуми РФ грубим порушенням основних принципів і норм міжнародного права, а їх результати і юридичні наслідки та, відповідно, склад, повноваження, акти та рішення Держдуми сьомого скликання такими, що не можуть бути визнані легітимними.
У зв’язку з цим ВРУ заявила про неприпустимість ігнорування в Остаточному звіті ОБСЄ/БДІПЛ за результатами спостереження на виборах до Держдуми 2016 року фактів незаконного голосування на території незаконно окупованих Криму та Севастополя, а також закликає ОБСЄ/БДІПЛ оперативно розробити стандарти реагування та оцінювання викликів для виборчих стандартів, пов’язаних із агресивними діями одних держав-учасниць ОБСЄ на території інших.
Так, український парламент звертається до країн-членів ОБСЄ з проханням підтримати звернення до ОБСЄ/БДІПЛ щодо необхідності негайно розробити нову методику підготовки Звітів, яка б включала оцінку ситуації, пов’язаної із окупацією частини території України Росією.
Крім того, Верховна Рада закликає ОБСЄ/БДІПЛ вивчити усі обставини підготовки Остаточного звіту місії спостереження на виборах до Держдуми з метою недопущення політичного впливу на міжнародних спостерігачів.
Постанова набирає чинності з дня її ухвалення.

Коментарi

Коментарiв