Політолог: Чи вирішить Трамп російсько-українську війну

136
Політичний експерт Олександр Радчук проаналізував можливі перспективи допомоги нової адміністрації США у вирішення конфлікту між Україною і Росією.

Олександр Радчук переконаний, що нині два основних меседжі нової адміністрації США – повернути Крим і сприяти деескалації конфлікту в Україні, які, очевидно, розчарували Кремль.
«Логічно, що після озвучених заяв з’являються певні сподівання на конкретні важелі стримування та впливу на РФ, але до реальних дій адміністрація Трампа поки не переходила. Найгірше, що виглядає так, ніби в Трампа поки немає конкретного бачення ситуації та стратегії поведінки з РФ, але вибудовувати її рано чи пізно все одно доведеться», – підкреслив у статті дляСлова і Діла політолог.
«Наразі відносини між РФ і США можна назвати «Холодна війна, версія 2.0», – стверджує фахівець.
Він нагадав, що у Кремлі вже відповіли Трампу, що Крим повертати вони не будуть, а російські ЗМІ тим часом за вказівкою згори вже оголосили Трампа «ворогом №1».
Нині, вважає експерт, слід очікувати нових загострень у конфліктних точках у всьому світі, зокрема на пострадянському просторі.
«РФ таємно розгорнула дві батареї нових крилатих ракет на своїй території, порушивши Договір про ліквідацію ракет середньої й меншої дальності 1987 року. Саме підписанням цього договору завершилася холодна війна між СРСР і США, яка тривала понад 40 років», – підкреслив Радчук.
«Саме цей договір міг стати предметом великого торгу між державами. Насправді, поки незрозуміло, чи існує «курс Трампа», хоча заклики оприлюднити зовнішньополітичну доктрину лунають дедалі частіше», – зауважив автор.
Тепер, стверджує політолог, ситуація неоднозначна. Із одного боку, в Білому домі нібито зрозуміли, що поступки РФ спровокують новий виток протистояння й лише збільшать запити Кремля. Тому вирішувати «українське питання» потрібно, але аж ніяк не на умовах Росії.
Із іншого боку, як зазначив фахівець, Україні в протистоянні з Росією, скоріш за все, доведеться ще більше зчепити зуби та продовжувати тримати удари по всіх фронтах як мінімум до березня 2018 року – чергових виборів президента Росії.
«Причина в тому, що Вашингтон дав зрозуміти: нав’язувати правила гри США ніхто не буде, приклад тому – провальні спроби РФ. Щоб підготуватися до «перезавантаження» відносин між двома країнами, доведеться дочекатися принаймні формальної зміни влади в Росії у 2018 році. А до цього – демонструвати безкомпромісність і принциповість, – переконаний політолог.
За словами експерта, протриматися в таких умовах Україна зможе лише за постійної підтримки західних партнерів.
«Залишається сподіватися, що в геополітичних планах країн-лідерів ми не станемо пішаками та розмінною монетою. А запасу міцності вистачить, щоб переконати самих себе й світ у тому, що Україна здатна змінюватися й протистояти всім потенційним загрозам», – підсумував фахівець.

Коментарi

Коментарiв