Чому Порошенко заговорив про повномасштабне вторгнення Росії – думки експертів

313
Низка провідних політичних експертів і народних депутатів проаналізували заяву Президента України Петра Порошенка про те, що загроза повномасштабного вторгнення Росії і досі зберігається.

Політичний експерт Сергій Постоловський упевнений, що на сьогодні ризик повномасштабного вторгнення Росії в Україну є вірогідністю низького рівня. Наразі ми бачимо, що внутрішня політична ситуація в Україні загострюється.
«На жаль, влада не розуміє або ж не хоче визнати неправильності лінії, за якої називати усіх незгідних з її діями «агентами Кремля» – не може мати успіху у середньостроковій та довгостроковій перспективі. Три роки після Майдану продемонстрували відсутність реформ і масштабне погіршення соціально-економічного стану переважної більшості населення», – підкреслив у коментарі НВ політолог.
За його словами, на ситуацію в країні будуть впливати декілька важливих факторів. Зокрема, ідеться про рішення Австрійського суду щодо екстрадиції Дмитра Фірташа до США, що дозволяє говорити про зростання ризиків для діючої влади та особисто Петра Порошенка.
«Ще один важливий момент – це небажання або ж неспроможність влади діяти в інтересах громадян та країни. Це прекрасно розуміє як Захід, так і Росія. І тому переговори між Трампом та Путіним можуть стосуватися, зокрема, і питання дострокових виборів в Україні», – переконаний експерт.
Щодо тактики влади, то вона, стверджує Постоловський, робитиме усе, аби утриматися на політичному Олімпі України. Не можна навіть виключати варіанту штучної ескалації воєнних дій на Донбасі та введення військового стану в Україні, який нівелюватиме ризики дострокових виборів.
Політолог, колишній прес-аташе посольства Грузії в Україні Бачо Корчілава підкреслив, що небезпека, про яку говорить Порошенко, існує.
«Точка неповернення у відносинах РФ і України вже пройдена. Так само загроза повномасштабного вторгнення не минула щодо Грузії та інших пострадянських країн, які Росія вважає зоною своїх інтересів», – переконаний фахівець.
За його словами, загроза нападу Росії є і буде, тому тепер усе залежить від того, які масштаби це матиме.
«Аналітичні фактори свідчать, що відступати вони не планують, навпаки, і далі нагнітатимуть ситуацію в Україні. Подивіться зовнішньополітичну концепцію РФ, де все чітко розписано. Зверніть увагу також на формалізацію взаємостосунків РФ з тими «ЛНР/ДНР». З точки міжнародного права – це абсурд. Але є», – зауважив політолог.
Народний депутат України, який воював в АТО, Ігор Лапін зауважив, що важливий момент у цій ситуації – ставлення Путіна до колективної безпеки, яка існує у світі.
«Йому на всіх плювати. Він повсякчас демонструє, що зупинятися не збирається, продовжить перевіряти всіх на терпіння. Думаю, Європа продовжить терпіти, адже це не стосується її напряму. Це стосується України», – підкреслив нардеп.
На його думку, те, що Президент говорить про наявність загрози – це добре.
«Я як військовий знаю, що це так і є. І у Придністров’ї ситуація геть непроста, там чималий російський військовий контингент, досить багато танків. Там техніка стара, ще радянська, і пальне ми туди не пропускаємо – виглядає, що не такий страшний чорт як його малюють. Та як той чорт піде, то нам доведеться його палити», – наголосив парламентар.

Коментарi

Коментарiв