Створення атмосфери страху і безнадійності – Захаров про дії РФ проти Криму

202
23 лютого під час виступу на засіданні Верховної Ради України представник Української Гельсінської спілки з прав людини Борис Захаров заявив, що Росія здійснює військові злочини в анексованому Криму й порушує права людини.

Нагадаємо, з 23 лютого у всій Україні заплановано проведення низки заходів, приурочених до «Дня опору Криму російській окупації». Найбільшими з них стануть «День Криму» в стінах ВРУ, міжнародний форум у клубі Кабінету Міністрів, низка телемарафонів і цивільний хід центральними вулицями Києва.
«Створення атмосфери страху, безсилля й безнадійності, терор проти інакодумців, військові злочини, брутальні порушення прав людини, презирство до людської гідності, підміна непорушних цінностей «скрепами русского міра», тотальна пропаганда – ось коротка характеристика політики Росії в окупованому Криму», – підкреслив Борис Захаров, передає Крим.Реалії.
Крім того, під час свого виступу він нагадав про заборону Меджлісу кримськотатарського народу, про процес латентної депортації кримських татар, заборону в’їзду до Криму лідерів кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва і Рефата Чубарова, а також переслідування мусульман і закриття незалежних ЗМІ в Криму.
Також представник УГС наголосив на проблемі «тиску на всі церковні громади, крім РПЦ» і політичному судовому процесі щодо «справи 26 лютого».
Серед військових злочинів Захаров нагадав про переміщення російського населення на територію Криму, переміщення в’язнів із півострова, примус до служби в російській армії, порушення майнових прав.

Коментарi

Коментарiв