Гонтарєва заявила про план «на чорний день» через торгову блокаду

202
Очільниця Національного банку України Валерія Гонтарєва запевнила, що продовження блокади торгівлі України із зоною АТО призведе до скорочення валютних надходжень до країни.

Про це очільниця НБУ заявила в інтерв’ю Reuters.
«Негативні наслідки для нашого платіжного балансу можуть бути на рівні 2 мільярдів доларів. Із одного боку, можемо побачити зменшення надходжень валютної виручки від металургів, а з іншого боку – попит на валюту, яка потрібна для купівлі вугілля», – стверджує Гонтарєва.
Блокада залізниці, що поєднує Донбас із рештою України, триває близько місяця, і тим самим перешкоджаються постачання вугілля, необхідного для роботи електростанцій і підприємств металургії, продукція якої є найбільшою статтею українського експорту.
Унаслідок блокади окупантів найбільший у країні виробник сталі холдинг «Метінвест» повідомив цього тижня про зупинку одного зі своїх заводів – Єнакіївського металургійного і кількох вугільних шахт.
Відповідно до розрахунків НБУ, 2016 року експорт продукції металургії за кордон склав 8 мільярдів доларів, або четверту частину сукупного експорту.
«Якщо зупиняється металургія, означає робитимемо антикризові заходи», – запевнила глава Нацбанку.
Крім того, вона зазначила, що з ключовим кредитором країни – Міжнародним валютним фондом – минулого тижня обговорювала кроки на випадок значного загострення збройного конфлікту на Донбасі.
 
«У нашому базовому сценарії макропрогнозу ці події не закладені. Але у нас є сценарій і про чорний день. Ми розуміємо, як реагуватимемо в плані платіжного балансу і банківського регулювання», – підсумувала Гонтарєва. Щоправда, вона так і не розкрила подробиць.

Коментарi

Коментарiв