Кремль може почати ризиковану гру проти України – політолог

240
Висловив виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Олександр Леонов пояснив причину концентрації російських військ неподалік україно-російського кордону і розповів, як це загрожує Україні.

Політолог стверджує, що концентрація російських військ поблизу українсько-російського кордону та потенційна загроза вторгнення з боку Придністров’я пов’язані з наближенням президентських виборів у північно-східного сусіда, а також із тим, що Кремлю наразі не вдалося перезавантажити стосунки з США.
У цій ситуації, за словами Леонова, небезпека для України полягає в тому, що Росія дуже сподівалася на перезавантаження стосунків із США, щоб пом’якшити санкції, але це не спрацювало. Час для Росії спливає, і економічні проблеми нікуди не поділися.
«Усі соцслужби Росії фіксують, що росіяни відчувають погіршення економічної ситуації. А це може позначитися на виборах президента, які мають відбутися 2018 року. Путін не програє, але йому потрібна розгромна перемога. Якщо буде другий тур, то це означатиме де-факто його поразку. Тому Кремлю потрібно відволікти увагу своїх громадян. Зокрема, Москва може почати ризиковану гру навколо України», – підкреслив у коментарі 24 фахівець.
Крім того, він нагадав, що з 2014 року РФ тримає великий контингент на кордоні з Україною, кількість якого коливається в межах 50 тисяч військових. На думку експерта, це – пряма загроза.
Щодо проблеми Придністров’я, то вона, як зауважив Леонов, існує давно, і всі пам’ятають події в Одесі 2014 року, коли значна частина російських громадян спочатку потрапила в Україну через Придністров’я, а потім через його територію втекла.
«Не таємниця, що Придністров’я – теж постійна загроза для України. Згадайте, як СБУ в 2015 році розгромила російське підпілля, а в схемі по розвалу України Придністров’ю відводилася визначальна роль. Так звана Бессарабська народна республіка повинна була створюватися через перекидання російських підрозділів в Україну з Придністров’я», – зауважив експерт.
Також він наголосив на тому, що уже восени в Білорусі плануються масштабні військові навчання російських військ «Захід-2017».
«Будь-які великі навчання можуть слугувати способом військово-політичного тиску на сусідів або бути початком агресії. Усе це змушує українське військове керівництво попереджати про ці проблеми», – пояснив політолог.

Коментарi

Коментарiв