ІноЗМІ: Мінські домовленості для Путіна – клаптик паперу, що можна спалити

146
Член ради з міжнародних відносин аналітичного центру Carnegie Europe Джанні Ріотта запевнила, що лише Кремль визначить подальшу долю Мінських домовленостей, і діятиме РФ залежно від змін зовнішньополітичної кон’юнктури.

«Тільки російський президент знає, чи будуть втілені Мінські домовленості. Україна для нього – як тактична гумка: захотів – натягнув, передумав – відпустив. За необхідності можна спрямувати її в будь-який бік – лише б це відповідало його цілям. Конфлікт на сході України – як термостат його політичної волі; хоче – робить гаряче або, навпаки, холодніше», – підкреслила Ріотта, пише Carnegie Europe.
«Мінські домовленості для президента РФ – не більш ніж клаптик паперу, який при бажанні можна спалити», – стверджує експерт.
На її думку, дуже малоймовірно, що новий президент США зможе знайти спільну мову з Владіміром Путіним.
«Широко поширена думка, ніби Путін і Трамп стануть друзями. Але перший другому не довіряє. Російський лідер знає, що його американський колега непередбачуваний, примхливий і заводиться від усього, що бачить по кабельному телебаченню. Як офіцер КДБ, підкований у техніках дезінформації, Путін використовуватиме тонкошкірого Трампа», – впевнена фахівець.
Щодо ситуації на Заході, то тут, за її словами, немає ані стратегічних планів, ані тактичної хитрості.
«Путін вважає, що світ повинен перейти до «постзахідного порядку», як сказав міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров під час Мюнхенської конференції з безпеки. Для Путіна Україна – це не поле бою, а зброя, яку можна використовувати за необхідності», – резюмувала Ріотта.

Коментарi

Коментарiв