Зрада скасовується. Журналіст пояснив, чи збільшила Україна поставки зброї до РФ

186
Журналіст Ярослав Зубченко запевнив, що насправді новину про те, що Україна рекордно збільшила поставки зброї до Росії неправильно трактують.

Напередодні міжнародна організація SIPRI опублікувала звіт про тенденції з продажу зброї, де Україну назвали найбільшим експортером зброї в світі, і за рік доходи від поставок зброї з України до Росії зросли на 72%.
Щоправда, як підкреслив журналіст, і «Укроборонпром» і «Мотор Січ» звітують, що нічого не продавали в Росію. А такий рейтинг – результат недосконалої формули, за якою SIPRI розраховує експорт.
«Тобто, роком доставки вважається той рік, коли комплектуючі потрапляють в збройні сили. І якщо це стосується, наприклад, двигунів для літака, то роком доставки буде той рік, коли літак добудують і він надійде на озброєння. Отже, як це стверджують в «Укроборонпрому», Україна перестала постачати комплектуючі з середини 2014 року. Але зброя, створена на їх основі, потрапило в армію РФ тільки 2016 року», – зауважив Зубченко, передає Детектор Медіа.
Крім того, він наголосив, що навіть на сайті SIPRI є зауваження: «двигуни, ймовірно, були доставлені в Росію до того, як Україна зупинила експорт в Росію 2014 року, або проводилися в Росії з 2015 року».

Коментарi

Коментарiв