Крах режиму Путіна буде схожий на падіння СРСР – російський політолог

138
Російський політолог Валєрій Соловєй висловив думку, що бюрократія і силовики Російської Федерації не тільки повторили, але і посилили помилки своїх радянських попередників, тому крах нинішнього режиму буде схожий на кінець СРСР.

«Я ще раз хочу підкреслити, це дуже важливо – не варто перебільшувати силу і міцність режиму і його готовність захищатися. Ви запитаєте будь-якого офіцера національної гвардії: а, власне кажучи, ти наказ виконувати будеш заради кого. Заради кого. Кого ти будеш захищати… Ніхто за них заступатися не буде», – запевнив в ефірі Эхо Москвы фахівець.
За його словами, нинішня російська влада живе з девізом «ніколи більше», проте наробила ті ж помилки, що і радянська влада.
У той же час, як стверджує Соловєй, неминучість революційної зміни влади у Росії не є очевидною.
«Справа в тому, що в РФ у 1990-91 роках відбулася революція. І з точки зору академічних теорій революція не завершилася у Росії. Це означає, що теоретично може статися ще одна революційна хвиля. Або еволюційна. Необов’язково революційна. Але щось тут має дуже серйозно змінитися», – переконаний політолог.
Крім того, він підкреслив, що не вірить у сценарій громадянської війни в процесі цих змін.
«У Росії практично виключена громадянська війна з дуже простої причини. Є пряма залежність між демографічної динамікою, часткою молоді та рівнем насильства. Тому немає, ніякої громадянської війни тут не буде. Якщо її не було у 1990-91 роках, то зараз і поготів», – підсумував експерт.

Коментарi

Коментарiв