Аваков розповів, за яких умов зупинять торгівлю з окупованими територіями

186
Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив, що товарообіг з окупованими територіями на Донбасі потрібно заборонити в повному обсязі, однак за винятком критичного імпорту.

Про це очільник МВС розповів в ефірі 1+1.
«Питання необхідності врегулювати взаємовідносини товарообміну з окупованими територіями – це необхідність. Було відповідне рішення РНБО, щоб ми врегулювали це питання. І надані відповідні доручення, і постанови Кабінету міністрів довго-довго готуються однією зі служб – Службою безпеки, і ще однієї зі служб Кабінету міністрів. Настільки довго, що в частини суспільства виникають до цього питання та деякі підозри», – підкреслив Аваков.
За його словами, на найближчому засіданні Кабінету Міністрів буде винесено проект постанови, який регулює цей товарообмін.
«Чи потрібно заборонити товаропотік? Так, я вважаю, що потрібно його заборонити в повному обсязі за винятком, як я кажу, критичного імпорту. Ну, це буквально не імпорт, тому що окупована територія – це все ж українська територія. Але, будемо називати для простоти «критичний імпорт», який стосується тільки енергетичного вугілля, тільки продуктів і напівфабрикатів металургії для того, щоб заводи працювали», – зауважив міністр.
«У зворотному боці має і може йти обладнання, не обладнання, а запчастини для ремонту шахтного добувного обладнання і шахтних ліфтів і, можливо, кріпильний матеріал. Тут я не великий фахівець. Ось ці чотири-п’ять позицій, які ми повинні вирішити. Все інше має бути заборонено. Це моя думка, як повинно бути», – підсумував високопосадовець.

Коментарi

Коментарiв