Силовий розгін блокади можливий у разі змін до закону – військовий

196
Керівник Національної гвардії України, генерал-лейтенант Юрій Аллеров заявив, що якщо блокаду Донбасу доведеться знімати силою, то правоохоронці це зроблять. Але якщо такі заходи будуть прописані у законі.

«Питання блокади має вирішуватися в нормативній, юридично-правовій площині. Має бути ухвалене рішення суду з деблокування. Є багато складових. Але якщо хтось ходить, піариться, вирішує якісь свої економічні питання в зоні АТО? Такого не може бути. Той, хто так чинить – злочинець», – заявив в інтерв’ю НВ Аллеров.
«Ми, гвардія, поза політикою. Ми правоохоронне формування. Якщо буде законом прописано, що треба розблокувати, поліція робить відповідні заходи, і якщо її вимоги відмовляться виконувати, вже ми – як силова складова – будемо вимушені це зробити. Ми не боїмося бути крайніми. Правда, ще є пропозиція, що якщо там депутати блокують, то на противагу теж треба взяти депутатів», – зауважив генерал-лейтенант.
Крім того, він розповів, чому не потрапив під люстрацію під час Революції гідності.
«Я писав рапорт. Хотів звільнятися у кінці лютого. Та виникли нові виклики для України. Виклики для усіх, незалежно від того, з якого боку барикад були раніше», – підкреслив військовий.
«Я бачив, як захоплювали будівлю Харківської ОДА. Міліція була деморалізована. Представники спецслужб нічого не робили. Елітні підрозділи – «Сокіл», «Альфа» та інші – відмовилися проводити заходи з відновлення влади, звільнення Адміністрації. Діями підрозділу Національної гвардії, полку «Ягуар» вдалося змінити ситуацію. Я сам з ними заходив і зачищав цю будівлю. Потім ми зі зброєю захищали міліцію», – розповів Аллеров.
За його словами, тільки згодом він дізнався, що в амбіційних планах Путіна «і тієї всієї гоп-компанії» було зробити першою «ХНР».
«Харків – це двомільйонне місто. Там промисловий, військово-промисловий комплекс, науковий потенціал. Там дуже багато студентів. І розхитати його було основною задачею. Не пройшло й тижня, я з бійцями вже був під Слов’янськом. Вже пішла серйозна робота в рамках Антитерористичної операції», – пригадав керівник Нацгвардії.
Нині ж, як він запевнив, «внутрішні загрози нині не мають нічого спільного з бажанням влади застосувати силу до народу».
«Навпаки. Ми мусимо забезпечувати громадянам мир і спокій. Проти озброєних злочинців поліція безсила. Нема важкої техніки, озброєння, фахівців, які можуть локалізувати, нейтралізувати, за необхідності знищити», – наголосив військовий.

Коментарi

Коментарiв