Влада готує масштабну земельну аферу – економіст

141
Доктор стратегічного менеджменту, економіст, глава Аграрної партії Віталій Скоцик прокоментував свою заяву про необхідність якомога швидше завершити земельну реформу і пояснив, у чому небезпека нинішньої ситуації на ринку землі.

«На горизонті з’явилася найбільша афера часів незалежності. Вона полягає в тому, щоб украсти в українців землю. Кілька місяців тому, коли ми спільно вибороли подовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення, ми не могли уявити, наскільки підло і по-шахрайськи поведеться наша так звана політична еліта», – підкреслив в інтерв’ю Обозревателю Скоцик.
Він нагадав, що 21 лютого народний депутат України, близький родич одного із земельних баронів і олігархів Олексій Мушак спільно з 55 депутатами внесли подання до Конституційного суду з вимогою скасувати мораторій вже навесні цього року.
Як пояснив економіст, це означає, що не пізніше 21 березня Конституційний суд винесе рішення щодо цього звернення. А вже 21 квітня може бути ухвалене рішення про «дикий» продаж української землі.
«Це буде фактичний грабунок українців, бо законодавства, яке б уберегло землю від монополізації та інших махінацій, не ухвалено. Рішення КС може відкрити скриньку Пандори. Бо купити землю ні селянин, ні збіднілий фермер не зможе. Увесь ресурс дістанеться кільком кланам, як це було з промисловістю в 90-х», – запевнив лідер Аграрної партії.
За його словами, цинізм цієї ситуації полягає в тому, що поки українці гинуть на Сході, захищаючи українську землю, купка прислужників олігархічного капіталу веде свою війну за землю в тилу.
«Причому тут у єдиний фронт об’єдналися і провладні, й «опозиційні» депутати – повна солідарність. Ми маємо припинити пограбування України», – наголосив економіст, додавши, що для цього необхідна земельна реформа, від якої у першу чергу виграють власники землі, громада, Україна.

Коментарi

Коментарiв