Підготовка окупації Криму почалася іще після Помаранчевої революції – Яценюк

176
Колишній прем’єр-міністр України, лідер «Народного фронту» Арсеній Яценюк заявив, що Росія і її президент Владімір Путін почали підготовку незаконної анексії Криму після Помаранчевої революції 2004 року, але остання точка у фактичній окупації Російською Федерацією Криму був поставлена ​ 2010 року, коли підписувалися «харківські угоди».

«Президент Янукович дуже хотів дешевий газ, тому що попередній газ був по 560 доларів. Він пішов на угоду з російським президентом: дешевий газ в обмін нібито на продовження терміну перебування російського Чорноморського флоту на території України, а фактично – на російську військову присутність на території Україна», – заявив в ефірі ICTV Арсеній Яценюк.
За його словами, Росія «домагається того, щоб на законних підставах, всупереч Конституції країни, президент країни дозволив російській військовій армаді розташувати 25000 російських військовослужбовців з правом повного переміщення по території Автономної Республіки Крим без будь-яких погоджень української влади». Зокрема, Росія призначає свого міністра оборони в Україні, який знищує українські Збройні Сили. До того ж, наголосив екс-прем’єр, Росія має свою агентуру в Службі безпеки України, яка також знищує національну безпеку.
Події у Криму в лютому 2014 року, за словами лідера «НФ» – «це вже було завершення і легітимізація незаконну окупацію».
Крім того, Яценюк нагадав, що на той момент в Україні при 142 тисячах Збройних Сил «на папері», було 5000 боєздатних військових.
«У цей момент на кордоні Україна-Росія стоїть військове угруповання 100000 військовослужбовців. Росія витратила мільярди доларів на модернізацію своєї армії», – наголосив політик, додавши, що це крім 25-ти тисяч російських військ у Криму і кількох десятків тисяч в Придністров’ї.
«Задум Росії був наступний: наші збройні сили йдуть на Крим. Світ не розбирається, що відбувається в Криму. Адже туди зайшли військовослужбовці без розпізнавальних знаків, як робив Гітлер перед Другою світовою війною. І Росія виходить зі своєї пропагандистської машиною і каже: «Іде війна з російськомовним населенням». І в цей момент зовсім ясно, що була готова повномасштабна агресія з метою захоплення всієї України», – підкреслив Яценюк.
«Рішення, яке було ухвалено тоді, дозволило нам сьогодні бути в українському Києві, який охороняється українськими військами, і утримати українську державу», – зазначив колишній очільник КМУ.
Також він наголосив, що стосовно шляхів повернення Криму «немає простої відповіді».
«Але хто вірив, що Радянський Союз розпадеться? Хто вірив, що Берлінська стіна впаде? Що країни Балтії стануть членами НАТО? Що Польща стане членом Європейського Союзу? Хто три роки тому вірив, що Україна залишиться суверенною державою, яким вона є сьогодні? Тому прийде час, і ми повернемо свої території», – підсумував Яценюк. 

Коментарi

Коментарiв