Влада наполягає на «Мінську» попри розуміння їх прощальності – правник

216
Колишній член Венеційської комісії, фахівець із конституційного права Марина Ставнійчук розповіла, чи вдасться Україні завдяки Мінським домовленостями досягнути вирішення проблеми на Сході та пояснила, чи справді ми не маємо альтернативи «Мінську», як про це заявила влада.

Коментуючи скандальний «план Артеменка» (нардеп Андрій Артеменко напередодні запропонував віддати Крим «в оренду» на 50 чи 100 років» – ред.) Ставнійчук зауважила, що тут потрібно звернути увагу на два моменти.
«Один ключовий для держави і суспільства. Фактично Україна перебуває у стані, коли Мінські домовленості (залишимо за лаштунками питання їх якості, міжнародно-правової природи і говоримо про них лише як про інститут врегулювання ситуації на Сході України), спрямовані на вирішення питання миру в Україні, сьогодні не працюють», – підкреслила в інтерв’ю Апострофу фахівець.
Вона констатувала, що українська влада стоїть на без альтернативності «Мінська».
«Більше того, світ та Європа теж частково поділяють цей підхід, закликаючи до виконання Мінських домовленостей. Однак вже два роки Мінськ-2 перебуває у нульовій точці. Абсолютно очевидно, що за умов явної нежиттєздатності державного варіанту, представники суспільства – спеціалісти у галузі міжнародного права, конфліктології, юристи, інші експерти – починають шукати підходи щодо нового етапу спроби вирішення конфлікту. Хочуть у владі цього чи не хочуть – це відбувається!», – наголосила правник.
Другий аспект, за її словами, пов’язаний уже безпосередньо з «планом Артеменка». Насамперед, ми не бачили його цілісного варіанту.
«Якщо ідеться про публічно озвучені моменти, зокрема про здачу Криму в оренду, вирішивши це питання на всеукраїнському референдумі, – безумовно, ця пропозиція має нікчемний правовий характер, як з точки зору міжнародно-правового, так і внутрішнього конституційного механізму вирішення спірних питань. Оскільки треба чітко розуміти, що територія Криму анексована в України у протиправний спосіб», – зазначила експерт.
 
Вона переконана, що ці пропозиції непродумані. Влада, порушивши справу щодо цього депутата за державну зраду, надала їм політичного підтексту.
«Мені важко оцінювати, бо я, як і інші громадяни, не маю повної і правдивої інформації. Отже, сьогодні важливо зрозуміти, що Україні потрібен дійсно фаховий політико-правовий діалог щодо врегулювання ситуації щодо відсічі збройної агресії та встановлення стабільного миру», – підсумувала Ставнійчук.

Коментарi

Коментарiв