Експерт: Влада шукає вирішення проблеми торгівлі з окупантом на місяць, а не рік

173
Економіст Олександр Савченко прокоментував ситуацію з блокадою Донбасу та пояснив, що означає рішення Кабінету Міністрів встановити порядок товарообміну з непідконтрольними територіями.

Фахівець переконаний, що рішення про тотальну заборону імпорту з Росії потрібно було ухвалити давно, а потім РНБО на публічному рівні мало б давати дозвіл на певний імпорт. У такому разі політика була б послідовною та зрозумілою.
«Нині це політика, яка виглядає наступним чином: у влади немає загальної стратегії, але є оперативне реагування на певну проблему. На жаль, така поведінка є типовою для української влади. Усі 25 років так було», – підкреслив у коментарі Слову і Ділу Савченко.
За його словами, ситуація склалася наступна: наприклад, сільськогосподарської продукції з Росії в нас більше, ніж української продукції в РФ, що абсурдно, оскільки Росія заборонила майже всі товари ключового експорту України.
«Росія закуповує виключно найбільш необхідне в промисловому комплексі й тимчасово дефіцитну продукцію. Україна робить усе з точністю навпаки. За три роки нічого не змінилося», – констатував економіст.
«Якби Україна заборонила на 100% імпорт з РФ, то українська економіка зросла б минулого року не на 1%, а на 2,5%. Виходить так, що ми підтримуємо не лише сепаратистів, але безпосередньо економіку країни-агресора», – стверджує експерт.
На його думку, повинна бути загальна заборона всього імпорту з Росії.
«Звичайно, будуть винятки, зокрема ядерне паливо, але дозвіл на імпорт з РФ має видаватися на певний час: три місяці, півроку. За цей період держава має знайти альтернативні джерела постачання сировини. Крім того, наша продукція через неефективну структуру й технології споживає втричі більше енергії, ніж, наприклад, поляки. Причина в тому, що якби не монополія в економіці, то за рік проблема була б знята з порядку денного», – упевнений Савченко.
«Держава має думати далі, ніж на місяць чи два. Горизонт планування принаймні мав би бути на рік чи два», – підсумував фахівець.

Коментарi

Коментарiв