Яким боком Коломойський причетний до блокади Донбасу – політолог

210
Політолог Олексій Якубін прокоментував відмову штабу блокади Донбасу вести переговори з Прем’єр-міністром і намір розширити географію блокади, перекривши останні траси.

Як підкреслив фахівець, із одного боку, масштаби блокади дійсно значні. З іншого – в нас ще є манера самим піднімати градус критичності та накручувати ситуацію.
За словами Олексія Якубіна, в Кабміні самі формують такий тон, щоб банально створити можливості для якнайшвидшого завершення блокади.
«Частина вугілля все одно надходитиме. Україна все одно залежатиме від вугілля з Донбасу. Для того, щоб переорієнтувати наші ключові генеруючі підприємства, знадобиться кілька років. Мінімум два роки», – наголосив у коментарі Слову і Ділу політолог.
До того ж, переконаний експерт, потрібно звернути увагу на заяву Ігоря Коломойського про переведення України на мазут. Іншими словами, це його пропозиція переключити схему Ахметова на свою.
«Якщо говорити про економічну та бізнес-складову, то очевидно є спроба частково відтіснити ту схему, яка працює на сході України», – стверджує Якубін.
«Із точки зору бізнесу, ця ситуація дозволяє владі зменшити вплив Ахметова, а він якраз зазнає втрат. Тому не виключено, що є завдання зменшити активність Ахметова на Донбасі, та й у політиці в принципі», – висловив думку фахівець.
Очевидно, за його словами, одна з цілей блокади пов’язана з партією «Самопоміч», зокрема зі спробою реабілітувати свої рейтинги після сміттєвих розбірок.
Щодо того, як довго це триватиме, експерт переконаний, що це нині залежить від влади, оскільки наразі виглядає дивним те, що Україна формально ухвалює програму реінтеграції Донбасу, представляє її в ООН, але протягом тривалого часу нічого не робить, щоб розблокувати ситуацію.

Коментарi

Коментарiв