Столицю України – в Донецьк, або Яку гру затіває Кремль

270
Російський публіцист, політолог Андрєй Піонтковскій висловив думку, що після спроб заштовхнути «Лугандонію» Україні, які провалилися, Кремль змінює тактику, тому слід розглянути два імовірних сценарії.

Піонтковскій переконаний, що протягом 25 років стратегія Росії щодо України не змінилася, вона як і раніше полягає в тому, щоб «підпорядкувати Україну, блокувати її європейський вибір».
Щоправда, змінювалися кошти для досягнення цієї мети. Зокрема, після провалу 2014 року плану «русского міра» і «Новоросії» стало зрозуміло, що на повномасштабну війну з Україною Москва не здатна, народився план із «Лугандонією», вштовхування її на територію України, використовуючи путінську інтерпретацію Мінських домовленостей, тиск Франції та Німеччини на Київ.
«Щоб Захарченко та Плотницький стали політичними діячами України, засідали в Раді, може бути, в уряді. Мені здається, що Москва зрозуміла, що з цим нічого не вийде, і вирішила цю бодягу з вштовхуванням «Лугандонії» залишити», – висловив думку політолог, передає Обозреватель.
На цьому тлі він звернув увагу на низку знакових подій, що підтверджують цю теорію. Зокрема, якщо раніше Кремль робив акцент на тому, що окуповані території Донбасу – це Україна, хоч і відмінна за поглядами від іншої частини країни, то нині акцент робиться на суб’єктність цих територій.
«Дуже знаменний крок – визнання документів «республік» і практична переорієнтація економіки Донбасу на Росію – про це відкрито говорять сепаратистські вожді», – заважив публіцист.
Отож, у зв’язку з цим, на думку Піонтковского, існує два сценарії поведінки Кремля.
Перший полягає у «проголошенні якоїсь суб’єктності цих республік, причому, з невизначеними межами».
«У заявах того ж Захарченка та Плотницького завжди миготіло, що вони – вожді Донецької та Луганської областей. Ця невизначеність із новими суб’єктами відкриває величезне поле для військових провокацій. Не повномасштабної війни, без походу на Київ на чолі з майором Прилєпіним, але, скажімо, звільнення «споконвічного донецького місту «Маріуполя», – стверджує фахівець.
 
«Другий варіант, який можуть розігрувати в штабних іграх у Кремлі – ще більш зухвалий: оголосити Донбас справжньою Україною, десантувати туди Януковича з Азаровим, оголосити їх президентом і прем’єр-міністром України, а тимчасова столиця буде перебувати в Донецьку», – підкреслив політолог.
При цьому, за його словами, «вся інша територія, 95% України – це захоплена терористами і повстанцями частина України і незаконно ними утримувана».
«Щось між першим і другим варіантом Москва збирається найближчим часом розігрувати і явно іде в цьому напрямку, але остаточно деталі ще не вироблені», – підсумував публіцист.

Коментарi

Коментарiв