Звідки беруться чутки про звільнення Гонтарєвої

196
Нещодавно ЗМІ знову вибухнули новиною про те, що очільниця Національного банку України Валерія Гонтарєва уже нібито у квітні піде у відставку. Пізніше в НБУ спростували цю інформацію. Тож де правда – розбиралися експерти і політики.

За словами політолога Руслана Бортника, чутки про відставку Гонтарєвої мають кілька причина.
«Перша – Гонтарева може стати «сакральною жертвою», бо вона вкрай непопулярна в народі через обвал гривні. Тому її можуть використовувати для того, щоб показати: влада відповідальна. Таким чином вдасться випустити пару у суспільства і поліпшити рейтинги влади. Другою причиною може бути спроба зміцнення старої або формування нової коаліції. Заради цього місце голови НБУ можуть віддати, наприклад, «Народному фронту», – висловив думку експерт, пише finance.ua.
На його переконання, імовірність відставки Гонтарєвої сьогодні – приблизно 60%.
Існує й інша можлива причина – минулого тижня  помічник Генерального прокурора Владислав Куценко заявив про причетність очільниці НБУ до махінацій на суму близько 315 мільярдів гривень і початок розслідування в НАБУ.
Фахівець стверджує, що це збільшує ймовірність звільнення Гонтарєвої з посади.
Коментуючи ризики відставки, фінансові аналітики стверджують, що навряд чи це серйозно позначиться на курсі гривні.
«Після її приходу в НБУ відмовилися від функції забезпечення стабільності держвалюти, іншими словами, відпустивши курс на свободу. Тому після цієї відставки навряд чи щось зміниться», – підкреслив фінаналітик Ігор Шевченко.
На думку економіста Івана Нікітченка, Гонтарєву слід похвалити за очищення банківської системи.
«Це головне, чого вона змогла добитися. Це було дійсно революційно. Плюс реформування НБУ – дуже сильно оновився персонал, і для інших відомств це може стати зразком (Гонтарєва скоротила штат НБУ на 50%, до 5,3 тисяч співробітників – ред.)», – підкреслив фахівець.
Водночас, очільник Комітету ВРУ з фінансової політики і банківської діяльності Сергій Рибалка нагадав: «У нас сталася глибока валютна криза – гривня обвалилася в три рази! Ми з групою експертів довели, що дії НБУ тільки погіршили падіння гривні. Плюс ми отримали найбільший за всю історію країни банкопад і глибоку банківсько-фінансову кризу».

Коментарi

Коментарiв