Нардеп: Навіщо Путіну хвиля «мирних» планів щодо України

254
Народний депутат України, юрист, громадський діяч Василь Яніцький пояснив, із чим пов’язана хвиля скандальних «мирних» планів із урегулювання ситуації на Донбасі і в Криму.

Яніцький нагадав, що в останні кілька місяців із небаченою до цього швидкістю з’явилася ціла низка так званих «мирних планів» врегулювання конфлікту на Донбасі. Так, українці жваво обговорювали план бізнесмена Віктора Пінчука, статтю Василя Філіпчука, пізніше свої сценарії запропонували Віктор Балога та Сергій Тарута. Кульмінацією цього «планопаду» можна вважати пропозицію народного депутата від Радикальної партії Андрія Артеменка, який запропонував передати Росії Крим в оренду або на 50, або й на 100 років.
Виникає цілком логічне запитання: хто стоїть за цілою низкою мирних планів і чому вони почали з’являтися саме зараз?
На думку нардепа, найбільш важливим фактором у цій ситуації є внутрішня ситуація в Російській Федерації.
«Щоби не говорили в Кремлі, але санкції діють і дають свої результати. Так, за інформацією авторитетного видання Forbes, в РФ з’явилися чотири зони нестабільності. Це свідчить про те, що путінський режим наближається до економічного краху», – підкреслив у статті для НВ парламентар.
Крім того, як він зауважив, у Кремля є ще дві важливі проблеми: зростаючі ризики протестів у провінціях та кадрові чистки, ініційовані Путіним для замінити потенційних конкурентів на лояльних осіб. 2018 року відбудуться чергові вибори президента Росії. При збереженні чи посиленні антиросійських санкцій ніхто не може гарантувати Путіну уникнення масових соціальних безладів та протестів. Таким чином, рівень недовіри до президента може тільки зростати та посилювати антипутінські настрої серед регіональних еліт Росії.
«Аби нівелювати дані ризики, Москва має домогтися від Заходу якщо не повного зняття санкцій, то хоча б їх часткового послаблення. В інакшому випадку навіть віддані Путіну російські спецслужби не зможуть гарантувати йому подальшої стабільності його політичного режиму», – наголосив політик.
Іще одним фактором, що відіграватиме ключову роль у врегулюванні конфлікту на Донбасі та деокупації Криму, за словами Яніцького, є адміністрація Дональда Трампа. Точніше, ідеться про зустріч Трампа з Путіним та з Петром Порошенко.
«Саме в даному контексті і поспішає Путін – аби переграти президента України та запропонувати власну альтернативу врегулювання ситуації в Україні. Робить він це, як завжди, не безпосередньо, а через низку політиків в нашій державі, які, нібито, і є авторами усіх мирних планів», – стверджує нардеп.
Тому, на його переконання, Україні важливо наразі дотримуватися декількох речей.
«По-перше, не панікувати, а виробити чітку стратегічну пропозицію для США, яка б, з однієї сторони, послаблювала вплив Росії на Європу та Україну, з іншого боку – посилювала б позиції Америки», – переконаний високопосадовець.
По-друге, на його думку, нам слід донести до Трампа меседж про те, що Росія ніколи не виконуватиме досягнутих домовленостей.
«Саме тому на зміну Мінським домовленостям має прийти інший формат перемовин, де б за столом переговорів були США, Велика Британія, Україна, Франція, Німеччина, Росія та, можливо, Китай. Це дасть можливість розробити дієву покрокову стратегію врегулювання конфлікту та домогтися від Росії виконання домовленостей. Коли ні, варто говорити про посилення санкцій та надання Україні летальної зброї», – підкреслив нардеп.
За його словами, нині для Кремля найбільш бажаним варіантом є замороження конфлікту та часткове, секторальне зняття санкцій. Щоправда, вважає Яніцький, такий варіант є абсолютно неприйнятним для України, тому що дана ситуація матиме доволі негативний вплив на соціально-економічну ситуацію в країні та, врешті решт, саму державність.
«Ми маємо показати реальні результати успіху в найкоротші терміни – як на законодавчому, так і на виконавчому та антикорупційному рівнях. Усі втомилися від війни і усім хочеться миру. Але мир без реформ – це цивілізаційна поразка України та загалом Заходу в його протистоянні з імперською Росією», – підсумував парламентар.

Коментарi

Коментарiв