Повернути Крим вдасться в разі глибокої кризи Росії – політолог

203
Очільник правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко переконаний, що єдиний варіант шансу на повернення Криму виникне при умові чогось дуже серйозного, кризового в Росії.

За словами Фесенка, такий шанс Україні може дати глибока внутрішня криза в РФ, коли влада буде недієздатною або будуть максимально ослаблені державні інститути, а країна буде якщо не в ситуації розпаду, то на його межі.
Експерт зауважив, що нині часто можна почути, що при умові проведення в Україні успішних реформ, Крим і Донбас самі повернуться. Щоправда, переконаний фахівець, якщо російський режим буде контролювати всі ці території, то не дозволить цьому статися. Навіть, якщо жителі цих регіонів захочуть.
«Візьміть Абхазію, яка знаходиться поруч з цілком успішною Аджарією. Контраст дуже помітний. Хіба абхази хочуть повернутися в Грузію? Тому сама по собі зміна економічної ситуації не гарантує повернення», – підкреслив у коментарі 24 політолог.
Крім того, він наголосив, що у Криму по-різному ставляться до анексії півострова. Так, багато хто радіє тому, що «пішли» з України без крові. Водночас, дуже драматична ситуація склалась у кримських татар і українських активістів.
«Треба бути реалістами. Коли Крим був у складі України, це був регіон із проросійськими настроями. Зараз у багатьох там є лояльне ставлення до російської влади. Це навіть більш безпечно. Багато жителів мають неоднозначну позицію: сталося те, що сталося. Зараз не можемо спиратися на об’єктивні дані. Але навіть якщо людина розчарувалася в анексії, вона побоїться про це сказати», – підсумував Фесенко.

Коментарi

Коментарiв