Stratfor – про загострення ситуації на Донбасі

189
Експерти приватної американської розвідувально-аналітичної компанії Stratfor пояснили, чому після інавгурації президента США Дональда Трампа ситуація на Донбасі серйозно загострилася.

Про це пише УНІАН із посиланням на звіт експертів Stratfor.
На думку фахівців компанії, ескалація бойових дій на Донбасі невдовзі після інавгурації Трампа не є несподіваною, оскільки і Київ, і Москва хочуть звернути увагу нової американської адміністрації на конфлікт.
Аналітики стверджують, що створення достатньої нестабільності відбувається для того, щоб можна було говорити про замороження конфлікту.
Крім того, у звіті наголошується, що Україна є стратегічно найважливішою пострадянською країною як для Росії, так і для Заходу.
Як зазначили експерти, після Євромайдану Україна покладалася на підтримку з Європи і США в протистоянні з Росією. Нині ж Київ повинен протистояти перспективі потенційної втрати цієї підтримки, зважаючи на заяви Трампа про те, що він має намір тісніше співпрацювати з Росією в сирійському напрямку.
Розвідники також підкреслили, що мовитися може навіть про обмін санкцій США проти Росії на співпрацю щодо таких питань, як скорочення ядерних озброєнь. За словами експертів, схожі розмови вкрай тривожні для України, незалежно від того, чи втілюватимуться такі плани.

Коментарi

Коментарiв