Гонтарєва підтвердила можливість звільнення з посади очільниці Нацбанку

276
Очільниця Національного банку України Валерія Гонтарєва прокоментувала резонанс у ЗМІ та суспільстві навколо інформації про її можливу відставку і пояснила, наскільки це насправді імовірно.

Під час прес-брифінгу 2 березня Валерія Гонтарєва підтвердила, що підписання меморандуму за підсумками третього перегляду програми розширеного фінансування EFF із Міжнародним валютним фондом (МВФ) може бути останнім, під яким стоятиме підпис її підпис як очільниці НБУ.
«Таке може бути. Але я ще раз підкреслюю, що офіційно Нацбанк за місяць подасть повідомлення. Ми таке повідомлення не робили. І все правління Нацбанку працює за дуже щільним графіком», – заявила вона.
На одне з питань журналістів глава НБУ натякнула, що стомилася від політичного тиску з боку опонентів та не відчуває необхідної підтримки зі сторони населення для продовження роботи в Національному банку і подальшого реформування фінансового сектору.
До прикладу причин імовірної відставки вона навела нещодавно події під стінами центрального банку (полк «Азов» виставив під центральним входом НБУ труну з манекеном та фото Гонтарєвої. Бійці начебто вимагали від регулятора припинення діяльності на території України банків із російським капіталом – Сбербанк, Промінвестбанк, ВТБ банк, БМ та ВіЕс Банк»).
Очільницю Нацбанку обурило що такі вчинки можуть спокійно сприйматися суспільством, яке прагне жити цивілізовано.
До слова, згідно з інформацією НВ, на місце Гонтарєвої президент розглядає декілька кандидатур. Зокрема, колишнього прем’єра Арсенія Яценюка, екс-президента Віктора Ющенка, очільника ради НБУ Богдана Данилишина, керівника ФГВФО Костянтина Ворушиліна, главу правління Укрексімбанку Олександра Гриценка.

Коментарi

Коментарiв