Європейські дипломати заявили про потребу альтернативи Мінському формату

265
Під час свого нещодавнього візиту до Києва міністри закордонних справ Великої Британії Борис Джонсон і Польщі Вітольд Ващиковський вказали на необхідність альтернативи Мінському формату, який би включав в себе обговорення кримського питання.

Британський і польський дипломати наголосили на необхідності посилення тиску на РФ через анексію Криму.
«Не можна допустити продовження агресії Росії, яку ми бачили в Україні. Ми ніколи не визнаємо анексію Криму. Ми думаємо, що тиск на Росію необхідно посилити, а не навпаки», – заявив Джонсон.
Як стверджуєАпостроф, саме цю заяву британського дипломата можна вважати свідченням повернення кримського питання на міжнародну порядку денного.
При цьому проблема Криму тепер обговорюється не окремо, а в контексті повного врегулювання конфлікту з Росією. Про це свідчить і те, що дипломати говорили про необхідність переходу переговорів про мирне врегулювання в новий формат.
«Обидва цих формати принесли трохи позитивних змін. «Мінський» і «нормандський формат» зупинили повномасштабну війну і повномасштабний конфлікт між Україною і Росією, але обидва ці формати не вирішили проблему, не принесли мир між двома країнами. Європа повинна запропонувати розширений формат, щоб допомогти Україні позбутися проблем, створених внаслідок російської агресії», – підкреслив Ващиковський.
Так, польський дипломат висловив думку, що активно обговорюється в українському експертному співтоваристві. Щоправда, він зауважив, що остаточної домовленості про зміну формату немає.
Крім того, Ващиковський підтвердив необхідність приєднання до альтернативних переговорів американської сторони. Нині в якості основи для такого формату називають Будапештський формат. Фактично міністр повторив те, що було запропоновано в миротворчих ініціативах українських політиків. 

Коментарi

Коментарiв