Центр Разумкова: Відмова Кремля від Донбасу – іще не перемога у війні

187
Директор військових програм Центру Разумкова Микола Сунгуровський пояснив, як слід сприймати позицію ОБСЄ щодо того, що Донбас через військовий конфлікт став головною зоною нестабільності в Європі.

Сунгуровський підкреслив, що ситуацію на Донбасі називають по-різному: гібридна війна, війна нового покоління, цивілізаційна війна, війна чужими руками. Це залежить від того, з якої точки зору дивитися на це.
«Таких зон нестабільності багато, і залежно від ситуації, вони можуть дестабілізуватися або, навпаки, тимчасово вщухнути. Росія створює багато зон нестабільності, а потім сама ж пропонує свої послуги з вирішення цих конфліктів», – зазначив у коментарі Слову і Ділу експерт.
Саме тому, як він пояснив, коли звучать заяви, що без Росії безпека в світі неможлива або вона повинна стати членом загальної системи безпеки, пояснити причини таких заяв складно.
«За останні 50 років відбулася комерціалізація цінностей. Головний пріоритет – отримання прибутку. Заради ось цих прибутків готові пожертвувати всім іншим. Велика частина прибутку лежить на території Росії з її ринком», – упевнений фахівець.
«Багато хто зараз розцінює перемогу України у війні через призму відмови Росії від своїх цілей. Але зробити погано для Росії – ще геть не означає зробити добре для України», – наголосив військовий експерт.
«Для України важливо, щоб ця війна закінчилася як мінімум поверненням до тих можливостей, які у нас були до агресії. Це означає компенсацію за завдані збитки, відновлення суверенітету, цілісності, гарантії безпеки. Ось це для України буде перемогою», – підсумував Сунгуровський.

Коментарi

Коментарiв