Крим може стати розмінною монетою у врегулюванні ситуації на Донбасі – експерт

191
Політичний експерт Сергій Постоловський висловив думку, що питання Криму може стати розмінною картою в питанні врегулювання ситуації на Донбасі. Щоправда, як він підкреслив, такий сценарій вигідний Заходу і Росії, але не Україні.

За словами Постоловського, у питанні щодо Криму важливим є візит міністрів закордонних справ Великої Британії і Польщі в Україну, що відбувся 1 березня.
Не виключено, як зауважив він, що приїхали міністри з пропозицією певного сценарію врегулювання конфлікту на Донбасі. І цей сценарій може бути вигідним, в першу чергу, Заходу і Росії.
Щоправда, невідомо, чи це буде вигідно Україні, оскільки швидше за все ідеться про введення тимчасової міжнародної адміністрації на Донбасі. Щоб ввести таку адміністрацію, стверджує політолог, Росія повинна гарантувати зачистку бандформувань в ОРДЛО. Україна також має гарантувати безпеку і повне сприяння цій адміністрації.
«І тут виникає кримський ризик. Якщо 2017 року відбудеться реалізація сценарію по врегулюванню конфлікту на Донбасі, то Крим може стати розмінною картою. Росія може сказати, що вона виконала Мінські угоди, а про Крим давайте говорити окремо. Думаю, що Путін про Крим говоритиме з Трампом. І півострів можуть поміняти на новий договір про ядерне роззброєння чи скорочення стратегічної зброї або позицій НАТО в Європі, знищення ракет в Східній Європі», – підкреслив у коментарі 24експерт.
На його думку, навряд чи Крим повернеться під юрисдикцію України найближчим часом.
Постоловський переконаний, що для Путіна Крим – це і символ, але найбільш важливе значення півострів має в якості стратегічної військової бази на Чорному морі. Про туризм, інвестиції, права людей узагалі не йдеться, тому буде важко забрати його назад.

Коментарi

Коментарiв