Росіяни із брехливих циніків перетворилися на мародерів ‒ Портніков

170
Український публіцист, журналіст, політичний оглядач Віталій Портніков прокоментував результати опитування «Левада-Центру», які показують, чим пишаються їхні співвітчизники, що, за його словами, є свідченням «серйозної хвороби російського суспільства, одурманеного як офіційною пропагандою, так і власними комплексами ‒ комплексами невдах і «терпіл».

Перше місце в списку російської гордості посідає перемога у Великій Вітчизняній війні ‒ так і РФ називають Другу світову, виділяючи з історії період, коли СРСР і нацистська Німеччина не були союзниками.
Звичайно, перемога над нацизмом ‒ велика подія, навіть якщо пам’ятати про те, що на території самого СРСР і окупованих нею країн Європи ще п’ять десятиліть панував режим, який можна порівняти з гітлерівським. Але вся справа в тому, що сучасні росіяни нікого не перемагали», ‒ підкреслив у статті для Крим.Реалії Портніков.
Він зауважив, що наймолодшим учасникам війни вже далеко за 80 років, причому живуть ці люди похилого віку часто в зовсім не найкращих умовах.
«Більшість росіян доля власних ветеранів не хвилює. Їм набагато простіше пройтися з портретами загиблих родичів вулицями ‒ це дешево і не вимагає жодної відповідальності за живих. І не випадково. До перемоги над нацизмом сучасні росіяни ніякого відношення не мають. Росіяни пишаються минулим, бо у них немає теперішнього. І ця показна гордість замінює їм майбутнє», ‒ зазначив журналіст.
Іще одним доказом цієї тези був той факт, що другий рядок у подібних опитуваннях незмінно займало підкорення космосу ‒ при тому, що сучасна Росія аж ніяк не є в авангарді космічних досліджень і використовує технології радянських часів. Але в цьому році космос потіснило викрадення Криму.
«Факт ‒ це сучасна подія. Але тільки чим тут пишатися? Віроломним ‒ в дусі Гітлера ‒ нападом на країну, яку багато російських обивателів досі називають «братньою»? Порушенням міжнародного права? Репресіями і знущаннями в Криму?», ‒ наголосив публіцист.
«Росіяни і не помітили, як із суспільства брехливих циніків перетворилися на суспільство мародерів», ‒ підсумував оглядач.

Коментарi

Коментарiв