«Насірова за ґрати»: кому і навіщо потрібна гра з НАБУ

180
Політичний експерт Петро Олещук запевнив, що висунення підозри на адресу голови Державної фіскальної служби України Романа Насірова насправді є свідченням того, що антикорупційні органи намагаються зробити все можливе, щоб справа проти нардепа-втікача Олександра Онищенка не розвалилася.

«Виходячи з матеріалів легендарної справи Онищенка, випливає, що справа проти Насірова повинні були порушувати ще рік тому. Сама вина Онищенка неочевидна, оскільки він впливав на керівництво ДФС, і вона йому надавала відповідні податкові пільги. Але обґрунтування того як він впливав у матеріалах справи немає», – підкреслив Олещук.
За його словами, сама влада і не дасть засудити Романа Насірова.
«Ну чому справа Насірова повинна принципово відрізнятися, якщо навіть розвалили справу «діамантових» прокурорів. Тим більше, що всі ми розуміємо – Насіров ніколи не був самостійним гравцем, він повністю залежить від адміністрації президента і його оточення, тому ніхто не допустить, щоб його хтось судив. Справа буде досить невиразна, і поки що Насірова просто приберуть з очей», – зауважив у коментарі Апострофу політолог.
У цілому, більшість експертів упевнені, що навіть якщо справа Насірова і потрапить до суду, то обов’язково там її буде поховано. Зокрема, такої думки дотримується очільник Центру протидії корупції Віталій Шабунін:
«Я думаю, що суд буде робити все можливе, щоб Насірова виправдати. Суд буде робити те ж саме, що робив з іншими справами НАБУ: не починати розгляд, максимально затягувати початок розгляду справи по суті. Але важливо, що ми це все будемо бачити. Як тільки справа піде в суд, відразу буде видно хто правий, а хто ні».
Нагадаємо, 2 березня в НАБУ повідомили про вручення підозри очільнику ДВС України Роману Насірову за «справою Онищенка». Це відбулося у клініці «Феофінія», куди раптово зліг посадовець. Очільник ДФС підозрюється у вчинені дій, які завдали державі шкоди на суму у 2 мільярди гривень.

Коментарi

Коментарiв