Тисяча днів Порошенка у кріслі Президента: основні провали і успіхи глави держави

149
3 березня Президент України Петро Порошенко відзначив тисячний день перебування на посаді глави держави. Отож, чого вдалося досягнути українському лідеру за цей період і які його провали українці згадуватимуть іще довго?

За 96 днів до третьої річниці інавгурації, Порошенко має у своєму активі 108 виконаних обіцянок із 256, зареєстрованих за весь час його політичної діяльності. При цьому саме на посаді Президента він дав 240 обіцянок. Із них статус «виконано» отримали 102, «не виконано» – 56. Решта 82 обіцянки глави держави наразі мають статус «у процесі виконання», що означає, що політик іще може їх виконати. Про це пише Слова і Діло.
Отож, спочатку згадаймо основні досягнення Президента. Очевидно, що однією з його головних чеснот є увага до оборонного комплексу країни. Спільними зусиллями влади та простих громадян, не без активної участі Порошенка, українській армії було повернуто боєздатність, втрачену за мирні роки незалежності.
На цьому тлі слід згадати про його виконані обіцянки про навчання ЗСУ за стандартами НАТО, збільшення чисельності армії та рівня їх фінансування, підвищення заробітної плати військовослубовців, численні реалізовані зобов’язання Президента щодо забезпечення війська модернізованими та новими зразками зброї, техніки, засобів захисту й обмундирування.
Крім того, до серйозних заслуг Порошенко зараховують оприлюднення інформації про доходи та видатки держслужбовців, що знайшло втілення в е-деклараціях, і рішення про недопуск російських військових на територію невизнаної Придністровської Молдавської Республіки.
Щоправда, провалів у політиці Президента Порошенка також не бракує.
«Навіть якщо відсторонитися від оціночних суджень щодо його кадрової політики та різноманітних кулуарних домовленостей, у яких час від часу спливає прізвище Глави держави, важко не відзначити, що невиконаних за фактом зобов’язань за майже три роки назбиралось аж надто багато», – підкреслило видання.
Серед них слід згадати про резонансні заяви про «АТО, що триватиме кілька годин», страхування життя учасників бойових дій на 1 мільйон гривень, досягнення енергонезалежності протягом двох років (тобто до весни 2016 року), повернення курсу національної валюти до позначки в 10 гривень за долар та сумнозвісний «продаж Roshen».
Провалив Порошенко і менше гучну обіцянку перевести на електронний документообіг усі обласні адміністрації, провести вибори до Верховної Ради за відкритими списками, сформувати до кінця 2016 року Верховний суд та оперативно провести операції із затримання злочинців, що займаються незаконним видобутком бурштину.
«Ще довго нинішньому очільнику держави згадуватимуть і його обіцянки зберегти коаліцію, та особливо – забезпечити Україні безвізовий режим (спочатку – «до кінця першого року повноважень Президента», потім – 2016 року). Останні дві вже навіть стали приводом для мемів за участі Порошенка в образі «Почекуна».

Коментарi

Коментарiв