Росію можна хіба що «викурити» з чужої землі – Портніков

267
Український журналіст, публіцист, політичний оглядач Віталій Портніков пояснив, чому 25-та річниця з початку придністровського конфлікту сьогодні є навіть більш актуальною датою для України, ніж для Молдови.

Портніков нагадав, що Придністровський конфлікт був організований керівниками колишнього Радянського Союзу приблизно з тією ж метою, з якою Росія організувала конфлікт на Донбасі. Тоді слабким місцем для Молдови, яка не бачила свого майбутнього в СРСР задовго до серпневого путчу 1991 року, стало Придністров’я.
Як він зауважив, усі ці 25 років бойових дій в регіоні не ведеться – але і відновлення територіальної цілісності Молдови не відбулося.
«Сказати, що при цьому на території Придністров’я утворилася якась самостійна держава, теж було б великим перебільшенням. Швидше – склався кримінальний режим, який існує на російські гроші в атмосфері безправ’я», – підкреслив у статті для Радіо Свобода публіцист.
За його словами, через 25 років після провалу спроби Кишинева відновити територіальну цілісність країни, можна сказати, що Кремль досягнув успіху в своїх спробах зупинити розвиток молдовської державності.
«І це при тому, що Придністров’я навіть не має спільних кордонів із Росією. А Донбас – має. І якщо окуповані райони колись увійдуть до складу України на «придністровських» умовах – чи не увійдуть, але стануть такою ж зоною замороженого конфлікту, – то на українську державність чекає така ж катастрофа», – стверджує журналіст.
Він переконаний, що Україна повинна вдаватись до рішучих дій, щоб Донбас не перетворився на чергове Придністров’я.
«Що робити, якщо немає можливості звільнити окуповані території? Для початку – визнати, що вони окуповані. Що немає контролю над ними. Що ці території – разом зі своїми підприємствами і мешканцями – не перебувають в українському правовому полі. І ще Україні потрібний справжній кордон. Із Росією і тими територіями, які вона окуповує. Можна називати цей кордон лінією зіткнення, але він повинен бути», – резюмував оглядач.

Коментарi

Коментарiв