Створюється пул олігархів на чолі з Порошенком – політолог про блокаду Донбасу

240
Ватажки так званої ДНР заявили, що на підприємствах української юрисдикції запроваджується так зване «зовнішнє управління». Так, під нього потрапило близько 40 підприємств, більшість із яких – Ріната Ахметов. У цілому українські бізнесмені останнім часом лише втрачають (Коломойський – «ПриватБанк», Фірташ досі в Австрії чекають своєї екстрадиції). Наскільки випадкові усі ці збіги навколо вітчизняних олігархів – пояснив політолог Кость Бондаренко.

За словами Бондаренка, ситуація щодо блокади Донбасу – це перерозподіл сфер впливу.
«Назвати це деолігархізацією неможливо. Деолігархізація починається там, де за рахунок скорочення питомої ваги олігархів в економіці держави, олігархічного капіталу в економіці держави, збільшується вага середнього класу, прошарок буржуазії і, відповідно, малий, середній бізнес починають витісняти олігархів», – підкреслив в ефірі Голосу Столиці фахівець.
Таким чином, як він пояснив, створюють умови для того, щоб представники малого, середнього бізнесу розвивались, а представники олігархічного капіталу, скажімо, поступались своїм місцем, звужувався їх прошарок у суспільстві.
«Так відбувалось в багатьох країнах, де доводилось боротись з олігархічною системою. Те, що відбувається у нас, це фактично перерозподіл сфер впливу, коли замість трьох, чотирьох, п’яти олігархів, замість Коломойського, Фірташа, інших створюється у нас один єдиний пул олігархів на чолі з президентом. Керівник держави стає фактично головним чи єдиним олігархом в країні», – зауважив експерт.
Інша справа, за його словами, що до цього підштовхують ціла низка процесів, які відбуваються в державі. Зокрема, Україна переорієнтувалась з підтримки експортерів, а олігархи в основному були експортери, а не імпортери, і вони стають легкою здобиччю різного роду обставин – як війни на Сході, як це стається зараз із Ахметовим, як це стається зараз із Тарутою, наприклад.
У цілому, переконаний Бондаренко, поки найбільші проблеми серед українських олігархів має Дмитро Фірташ, оскільки він, крім всього іншого, перебуває під тиском звинувачень і чекає на те, що до нього буде застосовано правосуддя в Австрії.
«Але, до речі, як не дивно, Фірташ може виявитись переможцем в цій грі, якщо він тільки виграє суд в США. А судова справа проти Фірташа, нагадаю, фактично повністю інспірована структурами Сороса і, відповідно, повністю висмоктана з пальця, бо коли є один обвинувачувач і немає фактів, то, відповідно, враховуючи прецедент, який 12 років тому виграв Олег Дерипаска в США приблизно по такому ж звинуваченню, у Фірташа є всі підстави виграти суд у Чикаго і повернутись в Україну переможцем», – підкреслив політолог.
Він запевнив, що після цього навряд чи хтось зможе закинути Фірташу якісь корупційні схеми чи ще щось, оскільки у нього буде такий вердикт суду, перед яким будь-який український суд пасуватиме.
«Що стосується Коломойського, у нього теж проблеми дуже серйозні. Він втратив «Укрнафту», але я б не сказав, що він втратив «ПриватБанк», незважаючи на те, що той перейшов у власність держави. Менеджмент залишається якщо не з людей, близьких до Коломойського, то лояльних до нього», – підсумував фахівець.

Коментарi

Коментарiв