Оприлюднено несподівані деталі у справі Насірова

284
Журналістка Юлія Мостова оприлюднила інформацію про те, що справу щодо відстороненого очільника Державної фіскальної служби Романа Насірова НАБУ вело давно – першу справу проти нього було відкрито ще 30 березня 2016 року.

За інформацією Дзеркала тижня, першу справу проти Романа Насірова НАБУ порушило 30 березня 2016 року за результатами «суспільної заздрості» до незадекларованої Насіровим лондонської квартири.
«Статті 366-1, 364, 368 КК – не з приємних. До речі, 7 лютого 2017 року суд Солом’янського району дав дозвіл Бюро на проведення обшуку та виїмку документів у цій справі. Скористалися ним слідчі НАБУ чи озброїлися судовим дозволом, породженим газовою справою Онищенка, в якій так само яскраво фігурував Насіров, – ми не знаємо. Але 2 березня обшуки провели не тільки в офісах ДФС, а й у всіх приміщеннях, згаданих в електронній декларації її голови, включно з квартирою бабусі дружини Насірова», – підкреслила Мостова.
Згідно з її інформацією її джерел, плани НАБУ щодо розслідувань у низці справ проти Насірова керівництво Бюро й слідчі намагалися тримати в суворій таємниці, а результати оперативних та аналітичних викладок обговорювалися у спеціальному приміщенні, надійно захищеному від прослуховування.
Також журналістка задається питанням, чи відповідає дійсності інформація про те, що підозра, про яку 2 березня оголосили Роману Насірову, лежала на столі спецпрокурора Назара Холодницького з початку грудня 2016 року.
«Насірова НАБУ «вело» давно і наскільки спроможне – комплексно. Претензії набули документальних підтверджень і підтверджень свідків, які або задовольнили вимоги Холодницького, або змусили його поставити підпис на «підозрі». «Це просто моя робота. І так тепер буде завжди», – доречно було б заявити Артемові Ситнику під час брифінгу, проведеного чомусь на самоті, без партнерства з головним спецпрокурором», – зазначила авторка.
Крім того, вона вказала на ще одну цікаву деталь.
«Як відомо, Насірова звинувачують у підписанні незаконного відтермінування, наданого головою ДФС компанії Онищенка на суму у 2 мільярди гривень з виплати в скарбницю рентних платежів. Джерело стверджує, що Олександр Онищенко під час зустрічі зі слідчими НАБУ дав показання, що відтермінування є частиною його політико-комерційної домовленості з президентом і що нібито саме президент дав команду Насірову підписати «вільну» компанії Онищенка. За словами джерела, НАБУ має показання вигодоотримувача, тому тепер необхідно домогтися показань про дії президента й від реалізатора угоди», – наголосила оглядач.
Також вона підкреслила, що, з одного боку, президент не є підслідним НАБУ: якщо дані й потрапляють у сіті, то мають передаватися в руки ГП, натомість з іншого – не всі розслідування та дії Бюро генеруються його очільником.
Нагадаємо, 2 березня в НАБУ повідомили про вручення підозри Роману Насірову за «справою Онищенка». Це відбулося у клініці «Феофанія», куди раптово зліг Насіров.

Коментарi

Коментарiв