Мінфін обіцяє внести до ВРУ проект закону про держбанки уже найближчим часом

273
Міністр фінансів України Олександр Данилюк пообіцяв, що проект закону про держбанки потрапить до Верховної Ради України уже найближчим часом.

Данилюк заявив, що Міністерство фінансів України завершило роботу над законопроектом про державні банки, ухвалення якого передбачено програмою співпраці з МВФ і представленою в минулому році стратегією реформування державних банків.
За його словами, законопроект розробляли спільно із МВФ.
«Роботу над самим законопроектом ми закінчили, його розіслано на узгодження відповідно до процедури перед винесенням на Кабмін. Найближчим часом цей закон потрапить у парламент. Відсутність закону, до речі, не завадила нам створити дуже сильну наглядову раду «ПриватБанку», – підкреслив в інтерв’ю Дзеркалу тижня очільник Мінфіну.
Крім того, він повідомив, що стратегія реформування державних банків, розроблена раніше, буде адаптована до нових реалій. Зокрема – до націоналізації «ПриватБанку».
 
Він переконаний, що головне завдання стратегії полягатиме в підготовці виходу з банків держави.
«Стратегія не повинна передбачати тільки поліпшення роботи — це шлях у нікуди, якщо ми не прагнемо до того, щоб ці банки перейшли в приватну власність», – стверджує Данилюк.
Нагадаємо, Національний банк України своєю постановою від 10 лютого визначив нові критерії розподілу банків на групи на 2017 рік. Згідно з документом, банки з державною часткою ‒ банки, у яких держава прямо або опосередковано володіє часткою більше 75% статутного капіталу банку.
Міністерство фінансів спільно з НБУ розробило стратегію розвитку державних банків, яка націлена на залучення у їх капітал коштів міжнародних фінансових організацій протягом найближчих трьох років.

Коментарi

Коментарiв