Політолог: Кремль різко змінив тактику проти України

278
Після визнання документів так званих ДНР і ЛНР поповзли чутки про те, що на окупованій території Луганської області ватажки почали конфіденційне обговорення зміни «керівництва». Нібито йдеться про перший крок до визнання Росією «республіки» з перспективою подальшого входження до складу РФ. Чи мають ці чутки якесь реалістичне обґрунтування – пояснив Російський публіцист, політолог Андрєй Піонтковскій.

«Стратегія Кремля не змінюється: максимально зруйнувати, принести максимальну шкоду українській державі, заблокувати її європейський вибір. Спочатку це була спроба створити «русскій мір» і «Новоросію», потім, коли вона провалилася, ця територія перетворилася в такий огризок, осколок двох областей в «Лугандонію», – зауважив політолог.
За його словами, останнім часом тактика Москви полягала в тому щоб використовувати Мінські домовленості в своїй інтерпретації, заштовхнути цю територію як ракову пухлину в політичне поле України, щоб Київ визнав цих бандитів, які стоять на чолі і вони стали б політичними діячами України, після того, як змінилася би Конституція.
Таким чином, пояснює Піонтковскій, Кремль думав зруйнувати українську Конституцію, українську державу. А ось зараз, схоже, нарешті в Москві зрозуміли, що Україна ніколи на це не піде і тому Кремль різко змінює свою тактику.
«До цього весь час в РФ підтверджували, що вони за територіальну цілісність України, і ці території – частина України, і вона повинна визнати їх і дати їм якісь особливі права, возз’єднати. Тепер же всіляко підкреслюється суб’єктність цих територій. І важливим політичним кроком в цьому було визнання паспортів. А зараз ведеться економічне прив’язування, виведення підприємств із української юрисдикції, замикання їх на РФ. Ось наскільки далеко Москва піде цим шляхом де-юре, незрозуміло», – зазначив у статті для Апострофа фахівець.
На його думку, вона навряд чи піде на корпорацію, але якесь визнання незалежності або напівнезалежності може бути. Крім того, спостерігається різке загострення військової ситуації в останній місяць.
«Визнавши і суб’єктність цієї території, Москва буде разом із ними вимагати змін і їх кордонів. І ті ж сьогоднішні «керівники» вимагають розширення контролю територій до колишніх кордонів Луганської та Донецької областей. І в зв’язку з цими змінами і з’явилися такі чутки про можливу зміну керівництва», – стверджує експерт.
Він зауважив,що навіть якимось чином був витягнутий і продемонстрований «труп» Януковича.
«Не виключений такий варіант, що вони транспортують туди Януковича або Азарова і оголосять цю територію не якимось шматком, що відділилися від України, а законною Україною, де будуть законні влади, повалені «хунтою» 2014 року», – підкреслив політолог.
За його словами, приблизно в таку гру збирається грати Москва, практично виходячи з Мінських домовленостей, оскільки її план використовувати «Мінськ» для того, щоб заштовхнути цю територію на територію України, провалився. Тепер буде якийсь рух до суб’єктності цих територій.
Піонтковскій упевнений, що з самого початку було – Путіну Путіну потрібні не шматки територій, Крим або «Лугандонія», йому потрібен контроль над усією Україною в тому сенсі, щоб блокувати її вектор європейського розвитку.
«Оскільки коли Путін залякав і підкупив Януковича в листопаді-грудні 2013 року, він був вельми задоволений і не думав ні про яку анексію. У Києві залишалася підпорядкована йому влада, європейський шлях України був закритий, а війна почалася після Революції Гідності. Саме для того, щоб зупинити європейський розвиток України. Тому до кінця свого перебування у Кремлі Путін якими різними шляхами буде шкодить Україні, підривати її і блокувати її європейський розвиток», – підсумував фахівець.

Коментарi

Коментарiв