Захід хоче демонстрації боротьби з корупцією – експерт про справу Насірова

223
Політичний експерт Володимир Цибулько на тлі скандалу навколо Романа Насірова зауважив, що до нього уже неодноразово підбирались. За його словами, очевидно, що ставки зростають і західні партнери хочуть демонстрації певної антикорупційної ефективності української влади. Інакше довіра не зростатиме. А довіра – це прямі фінанси.

Політолог упевнений, що для того, аби в Україні покращився інвестиційний клімат, потрібна серйозна антикорупційна робота і реформа судів. Проте нині справи, які відкриває Антикорупційне бюро, не доходять до судів.
«Проблема в якості досудової підготовки матеріалів антикорупційними інституціями, тому трапляються передбачувано програшні ситуації. Здається, їм сам Бог велів, тим більше, коли йде реформа судів, які більш вразливі до вимог суспільства. В даному випадку, ніби вітер дує у вітрила нових антикорупційних інституцій, а судового результату немає. І це може підірвати до них довіру», – підкреслив у коментарі 24 Цибулько.
За його словами, новостворені антикорупційні інституції повинні демонструвати активність. Інакше, якщо вони не дадуть швидкого результату, то почнеться перерозподіл їхніх функцій.
Відомо, як зауважив фахівець, що, наприклад, кадровий потенціал ГПУ значно потужніший, ніж НАБУ.
«Крім того, зараз на часі створення Державного бюро розслідувань. Не виключено, що ДБР може перетягнути на себе антикорупційну діяльність і буде більш ефективним. Тому антикорупційні органи або дають швидкий ефект і демонструють суспільству користь від себе красивих. Або з формуванням ДБР і зменшенням активності того ж НАБУ відбудеться перерозподіл на користь Генпрокуратури і ДБР. Час на загнивання нових інституцій обмежений приблизно трьома роками», – стверджує експерт.
Нагадаємо, 2 березня в НАБУ повідомили про вручення підозри Роману Насірову за «справою Онищенка».
Це відбулося прямо у клініці «Феофінія», куди раптово зліг Насіров. Очільник ДФС підозрюється у вчинені дій, які завдали державі шкоди на суму у 2 мільярди гривень.

Коментарi

Коментарiв