У людей багато зброї – соціолог оцінив імовірність масових протестів в Україні

272
Генеральний директор Київського міжнародного інституту соціології Володимир Паніотто констатував, що нині спостерігається недовіра населення до влади і пояснив, чи існує у зв’язку з цим імовірність масових протестів в Україні.

За словами Паніотто, загроза протестів поки не спостерігається. При цьому соціолог зазначив, що у даний момент не можна прогнозувати ситуацію, коли якась важлива подія розбурхає населення.
«Нині рівень протестних настроїв виглядає нижче, ніж був у 2004 році. Але він і перед Євромайданом не демонстрував стрибка. На мій погляд, особливого такого високого рівня таких настроїв зараз немає», – підкреслив в інтерв’ю Апострофу фахівець.
Він додав, що сьогодні зріс рівень готовності людей до радикальних дій.
Крім того, експерт звернув увагу, що радикальні дії українців стали більш небезпечні, оскільки кількість зброї на руках сильно збільшилася: «Іде війна, і можуть просто спровокувати такі дії, як елемент гібридної війни».
Дослідження Паніотто показали, що ставлення населення України до Росії залишається незмінним, позитивне – 40%, негативне 47%.
«Для нас така нерозділена любов населення України до населення Росії теж є загадкою. За весь час спостереження, починаючи з 2008 року, коли ми домовилися з Левада-центром паралельно проводити опитування, у нас підтримка трималася на рівні 90% плюс-мінус 1-2%, а у них були дуже сильні коливання, падала до 30%», – зауважив соціолог.
Російські соціологи стверджують, що навіть саме відокремлення України від Росії сприймалося як певна зрада.
«Вони сприймають Україну і Росію як щось єдине, як один народ, все-таки орієнтація на велику країну були сильні навіть після розвалу Радянського Союзу. А останні десятиліття просто цілеспрямовано, судячи з того, що пишуть російські соціологи, формуються шовіністичні, великодержавні орієнтації. Не тільки в пропаганді, а й у фільмах, в контролі за ЗМІ, фактично знищенням опозиції», – розповів фахівець.
В Україні ж, за його словами, різні засоби масової інформації все-таки по-різному ставляться до Росії.
«Навіть під час грузинського конфлікту, коли позитивне ставлення росіян до України впало до 30%, в Україні нічого не змінилося, ті ж 90%, тому що частина політиків і ЗМІ підтримали Грузію, а частина говорила про безвідповідальну політику грузинської влади і практично підтримувала Росію. І, оскільки думки в ЗМІ були різні, то і люди своє не міняли. Коли дещо спала напруга і призупинились військові дії, то ставлення до Росії трохи відновилося. Після захоплення Криму стався обвал, і ставлення до Росії і до Путіна», – підкреслив експерт.
«А Путін взагалі був дуже популярний в Україні, і був навіть популярнішим, ніж всі українські політики, окрім може Віктора Ющенка початку 2005 року. Після захоплення Криму стався обвал і подальше падіння після початку бойових дій на Донбасі, але далі сталася якась стабілізація на рівні 40%», – підсумував соціолог.

Коментарi

Коментарiв