США не лізтимуть у Мінські домовленості і конфлікт на Донбасі – експерт

213
Директор Київського інституту мирних досліджень Андрій Мішин оцінив заяву Адміністрації Президента про необхідність втручання США до Мінського процесу.

Міщин зауважив, що європейські країни критикують загальну ситуацію, яка склалася, й те, що влада не може навести лад із торговою блокадою.
«Провідним країнам ЄС абсолютно незрозуміла позиція України з приводу своїх територій. Така ситуація дає певні карти в руки РФ. Визнання «документів» ОРДЛО та «націоналізація» є тому прикладом. У цих умовах Україні потрібно якось реагувати», – підкреслив у коментарі Слову і Ділу фахівець.
При цьому, додає він, слід розуміти, що «Мінськ» давно оформлений і змінюватися він не буде.
«Із «Мінськом» часто виникає плутанина. Мінські угоди – це врегулювання внутрішнього конфлікту в країні. Оскільки центр і регіони не можуть домовитися у себе в країні щодо низки причин, за її межами виробляється загальна формула врегулювання конфлікту та покроковий план виконання. За угодами стежать країни-гаранти: Франція, Німеччина, РФ. Навіщо США ставати ще одним гарантом? Який сенс? Навіщо США вплутуватися в це?», – упевнений експерт.
«З участю США це вже буде інший процес», – додав він.
За його словами, для розуміння загального сприйняття варто згадати дебютний виступ Трампа в Конгресі: тему України президент США обійшов узагалі.
Крім того, другий аспект, стверджує Міщин, полягає в тому, що раз на два-три роки змінюється стратегія нацбезпеки країни, яка обумовлена виключно зовнішніми чинниками.
«Із початку 90-х років і до цього дня є розділи щодо РФ та України, в послідовності РФ іде першочергово, а вже потім – певний розділ щодо України. Америка три роки, навпаки, намагається дистанціюватися. Судячи з тієї політики, яку веде Трамп, навряд чи це зміниться», – підсумував фахівець. 

Коментарi

Коментарiв