Суд у Гаазі може обернутися величезними проблемами для України – юрист

281
Юрист-міжнародник Олександр Мережко оцінив судових слухань за позовом України проти Російської Федерації у Ґаазі.

За словами Мережка, питання стоїть щодо Конвенції, спрямованої проти боротьби з тероризмом. Україна звинувачує РФ у її порушенні. Відповідно до цієї конвенції, йдеться про ситуацію на Донбасі.
«Україна звинувачує РФ у фінансуванні тероризму. Але, з огляду на останні події, там можуть виникнути складнощі в зв’язку з тим, що Україна по суті веде торгівлю з окупованими територіями. Всі пам’ятають нещодавню заяву Захарченка про те, що грошима за вугілля, яке «Л/ДНР» продає Україні, користуються ті ж «Л/ДНР», які в нас же й визнані терористичними організаціями», – підкреслив у коментарі Слову і Ділу фахівець.
«Торгівля з ОРДЛО, ті ж поставки вугілля можуть бути дуже небезпечним поворотом для України. РФ цілком може заявити: про яке взагалі фінансування тероризму йдеться, якщо Україна сама торгує з тими, кого вважає терористами?», – зауважив експерт.
Він спрогнозував, що Кремль може використовувати це як аргумент.
«Питання юридичне. Все залежить від того, наскільки чіткими будуть докази того, що Росія фінансує терористів. Це буде досить складно зробити, тому що РФ заперечує взагалі будь-який зв’язок із ними. Україна може спробувати наполягти на наявності військової техніки, що й підтверджує факт фінансування. З іншого боку, РФ може вимагати у відповідь чітких доказів, що це саме російська техніка, а не ми самі продали її терористам, з якими торгуємо», – пояснив юрист.
Усе це, за його словами, питання лише доказової бази.
«Важливо, якою є наша позиція, в чому конкретно ми звинувачуємо РФ, та відповідь Москви», – додав Мережко.
У підсумку він зазначив, що подібні судові процеси в міжнародному суді розглядаються довго, але є шанс, що це може принаймні менше, ніж 5-7 років.

Коментарi

Коментарiв