Путін почав новий етап «освоєння» окупованих територій – журналіст

212
Український публіцист, журналіст, політичний оглядач Віталій Портніков пояснив, чим небезпечне для України визнання Росією паспортів так званих ДНР і ЛНР.

«Указ Путіна про тимчасове визнання документів, виданих «адміністраціями так званих народних республік» фактично перевів діяльність структур «ДНР» і «ЛНР» у російську правову площину», – підкреслив у статті для Контрактів публіцист.
За його словами, ситуація погіршилась на Донбасі, коли бойовики фейкових республік заявили про можливу «націоналізацію» підприємств, які належать українським власникам, оскільки ці підприємства продавали в Україну продукцію, виплачували податки у бюджет і платили зарплату своїм працівникам. Вони залишалися одним з останніх елементів української присутності на окупованому Донбасі, а тепер і його не буде.
«Чому до нових дій по анексії Донбасу Кремль приступив тільки зараз, через три роки після початку військових дій? Путіна стримували не тільки Мінські домовленості. Він міг сприймати Донбас як розмінну монету в торзі з новою американською адміністрацією. Але з кожним днем стає все більш очевидним, що ніякої «великої угоди» між Вашингтоном і Москвою, принаймні з українського питання, не буде», – запевнив Портніков.
Він вважає, що рішення про повернення окупованих території Україні стало б ударом по авторитету Владіміра Путіна. Та й як відомо, протягом останніх 25 років Росія не повернула жодних анексованих територій.
«Так званий указ «про визнання паспортів» представлено як тимчасовий захід, пов’язаний з Мінськими домовленостями, а «націоналізація» українських підприємств виглядає не ініціативою, а відповіддю на блокаду Донбасу. Але сумнівів бути не повинно – якщо Путін втратить надію на порозуміння з Трампом, анексія (фактична або навіть формальна) обов’язково відбудеться», – підсумував журналіст.

Коментарi

Коментарiв