Експерт: На що зважиться Кремль, щоб годувати «плотницьких» і компанію

303
Міністр палива й енергетики Олександр Гудима прокоментував  інформацію про те, що вугілля з окупованого Донбасу почали поставляти до Росії.

Гудима констатував, що Україна чомусь продовжує отримувати ядерне паливо з Росії, при цьому ніхто не робить пікетів чи блокад. За його словами, різниця полягає у тому, що є стратегія, про яку знає громадськість.
«Сьогодні американці дають нам паливо для Запорізької ТЕС, ми маємо час та перспективу в найближчі п’ять років повністю перейти на альтернативне ядерне паливо. В питанні з ядерним паливом чомусь є розуміння й жодні блокади не потрібні. Є мета – зменшити залежність до нуля. З вугіллям такого розуміння немає. Виходить, що звільнити території самотужки ми не можемо, а сподіватися на вугілля не можна, тому що ми платимо невідомо кому», – підкреслив у коментаріСлову і Ділу колишній міністр.
На його думку, аби годувати «плотницьких» і компанію, РФ може піти на крок, який призведе до подорожчання вугілля.
«Україна купує російський газ реверсом через Європу. Може бути абсолютно аналогічна ситуація – купівля вугілля під виглядом російського», – зауважив експерт.
 
«Виходить ситуація, коли бандити хочуть керувати підприємствами, брати з Ахметова плату. Якщо шлях через блокаду не влаштовує, РФ може вчинити інакше. Що можна без шуму забрати – заберуть, залишать шахти Ахметова в спокої, тільки переведуть вугілля не напряму, й продаватимуть під маркою РФ. Такий варіант виглядає найбільш реальним», – пояснив фахівець.
Проте, як він наголосив, Кремль і не зізнається, але Донбас їм не потрібен.
«Із одного боку, маємо справу з бандитами, які хочуть багато грошей та війни, а з іншого – Росія не хоче підпорядковувати собі Донбас. Становище РФ зараз не найкраще, йти на загострення й забирати Донбас їм непотрібно», – підсумував екс-урядовець.

Коментарi

Коментарiв