Заплатить кожен – Гройсман знову лякає наслідками блокади Донбасу

230
Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман укотре заявив, що «енергетична блокада» несе загрози для вітчизняної металургії, підриває національну економіку та можливості до виконання соціальних програм, підтримки національної безпеки.

«Сьогодні 2-4 мільярдів гривень щомісяця ми втрачаємо. Це сьогодні та ціна втрат від блокади», – заявив Гройсман, передає Урядовий портал.
Він зазначив, що українські надра, у тому числі вугілля, сьогодні знаходяться на території, яка тимчасово не підконтрольна Україні.
За його словами, антрацитове вугілля потрібне Україні технологічно – третина електричної енергії в Україні виробляється з вугілля (частина – з антрацитного, яке не добувається на підконтрольній території, частина – з вугілля марки «Г», яке добувається на підконтрольній території».
Крім того, він наголосив, що антрацитове вугілля потрібне для потреб української металургії, у галузі якої працюють 300 тисяч людей. Цей комплекс важливий для експорту українських товарів і входження в Україну валюти. У свою чергу, це забезпечує підтримку валютного балансу та національної валюти.
«Підприємства, що виробляли вугілля і компоненти, потрібні для металургії, працювали на непідконтрольних територіях, але усі вони були зареєстровані в Україні і платити податки в український бюджет», – підкреслив Гройсман.
 
«Те, що ми забирали своє українське вугілля і використовували в українських цілях для металургії і енергетики, було в інтересах України. Ми з цього отримували податки в український бюджет, з цього фінансували усі потреби, які були необхідні. Очевидно, що за блокаду заплатить кожен українець своїми втратами», – стверджує Прем’єр.
Він запевнив, що за відсутності постачання необхідного вугілля, підприємства можуть закуповувати його лише у США або Російської Федерації: «Блокада відбувається виключно, на мій погляд, в інтересах Російської Федерації».

Коментарi

Коментарiв