Дмитро Тимчук: «Комуналка» може і без зовнішніх ворогів розвалити Україну

240
Ще раз про блокаду ОРДЛО.
Я проти будь-яких форм розгойдування ситуації в Україні – для воюючої країни це недозволена розкіш. Але, сплативши останні платіжки за житлово-комунальні послуги, отримав враження, що наші нинішні тарифи вигадували в ФСБ РФ. Сьогоднішні платіжки за «комуналку» – це бомби, з якими для розвалу країни ніякий зовнішній ворог не потрібен. Хотілося б вірити, що в уряді це розуміють.
На цьому тлі блокада ОРДЛО для більшої частини українського суспільства – це, до всього, ще й запит на справедливість. Коли народ доведений до відчаю комунальними поборами, а мільярди заробляють на цьому спритні хлопці типу Ахметова, в цьому немає і натяку на справедливість. В диких спекуляціях на вугіллі, коли його закуповують в ОРДЛО по 600 гривень, а продають в Київській області по 3,5 тис. гривень, її теж немає і близько.
Те, що діється в ОРДЛО внаслідок блокади, – головний біль окупантів, не дарма в «ЛДНР» і Москві так завили. Наша проблема в тому, що страждає і українська енергетика. У тому, що тисячі металургів можуть залишитися без роботи. У тому, що зупиняється виробництво, що боляче б’є по нашій і без того сухотній економіці. А також в тому, що учасники блокади – поза законом.
Тому закон про окуповані території треба ухвалювати терміново. Як я вже повідомляв, у відповідних пропозиціях «Народного фронту» йдеться про дозвіл на першому етапі постачання з ОРДЛО пари-трійки (не більше) найменувань товарів, критично важливих сьогодні для України, але при одночасній розробці Кабміном плану диверсифікації їхніх поставок із зазначенням чітких термінів, після закінчення яких необхідно запроваджувати повну заборону на поставки товарів з ОРДЛО. Здається, таким чином ми захистимо наші енергетичні/економічні інтереси, «легалізуємо» блокаду, і, врешті-решт, сформуємо таке правове вставлення до окупантів, яким воно повинно бути за визначенням.
Джерело: Дмитро Тимчук

Коментарi

Коментарiв