Україна підготувала відповіді на «хворобливі» аргументи РФ – Зеркаль про Ґааґу

248
Заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль заявила, що аргументи російської сторони у Міжнародному суді ООН є добре підготовленими, хоч і будуються на хворобливій логіці.

«Яким би не був суперник – його не варто недооцінювати. Аргументи російської сторони, викладені вчора, є достатньо добре підготовленими, хоч і будуються на хворобливій логіці», – зазначила у своєму Facebook Зеркаль.
«Видима частина – факти. Ваша реакція на вчорашні виступи Росії є красномовною – РФ і далі намагається триматися власної картини світу, яку сприймають дедалі менше людей», – зауважила заступниця очільника МЗС.
За її словами, Україна має відповідь щодо кожної позиції по фактах.
«Але детальне представлення наших аргументів щодо цих фактів буде відбуватися на подальших стадіях процесу. Зараз важливо показати, що наявної інформації достатньо для запровадження тимчасових заходів», – додала вона.
«Правові аргументи РФ є достатньо передбачуваними. Радники РФ виявились винахідливими юридичними гімнастами – аби представити цілісну позицію вони використали усі можливі і неможливі зачіпки, які подеколи суперечать самим собі. Складається враження, що жоден суд в світі і жодна норма права не забороняє Росії безкарно нищити людей. Це не так. І ми досить аргументовано це доведемо», – підкреслила дипломат.
Крім того, заступник міністра запевнила, що українська команда до пізньої ночі працювала над тими аргументами, які почує сьогодні Суд.
Нагадаємо, в Міжнародному суді ООН стартував розгляд позову України проти Росії. Слухання в Ґаазькому трибуналі відбуватимуться від 6 до 9 березня. За словами більшості експертів, судовий процес розтягнеться на роки. Для України цей процес безпрецедентний: вперше вона звинуватила іншу державу – і одразу у тероризмі та утиску прав людини.

Коментарi

Коментарiв