Занадто дорого обходяться країні – експерт про те, чи слід скасовувати свята

168
Медіаконсультант Олександр Піддубний прокоментував ініціативу скасування весняних свят в Україні.

Експерт зауважив, що свята мають два виміри. Перший – символічний, тобто прив’язка до історичних подій із радянського минулого. Другий – практичний. Нині ж потрібно визначитися, наскільки й які свята потрібні країні, що перебуває в досить жорсткій економічній кризі.
«Із точки зору відходу від ідеології та комуністичних символів, скасування певних свят є потрібним. Україна обрала шлях на декомунізацію й це потрібно було зробити давно. Але реальність засвідчує, що на сьогодні український уряд сам, ніби уникаючи прокомуністичної риторики, все одно оголошує певні дати святковими, наприклад, 1 та 9 травня», – зауважив у коментарі Слову і Ділу медіаконсультант.
«Головна проблема в тому, що український уряд не має відповідати за символізм в принципі. Завдання уряду – забезпечення економічної стабільності та добробуту населення. Добробут населення полягає в тому, що кожен день простоювання країни, а свята – це саме простоювання, коштує дуже дорого країні та платникам податків. Із таким посланням уряд має звертатися до суспільства», – переконаний він.
За його словами, якщо Україна хоче жити краще, заможніше та йде в Європу, то потрібно працювати не менше, ніж європейці.
«Європейці, коли дивляться на наші тривалі вихідні та свята, просто не розуміють, чому вони мають давати кредит в той час, коли країна відпочиває», – підкреслив Піддубний.
Окреме питання, наголосив він, до того, як працює Верховна Рада – після Нового року нардепи у кращому разі збираються під кінець лютого.
«П’ятниця як робочий день ВР – взагалі окрема історія. Коли у ВР декілька депутатів – це свідчення того, що інститут парламентаризму в Україні взагалі нівельований. Це також дає певний сигнал суспільству: можна й не працювати, якось воно буде», – стверджує фахівець.
Хоча ментально, як він зауважив, українці – працьовита нація, але це нівельовано.
«Має бути розуміння, що якщо хочемо жити добре, то потрібно працювати», – підсумував експерт.

Коментарi

Коментарiв