Що змінить Гааґа для Росії й України – думки експертів

254
Міжнародний суд у Гаазі триватиме 4 дні, під час яких буде розглянуто перший міжнародний позов України проти Росії. Щоправда, фахівці переконані, що цей процес може затягнутися значно на довший термін.

Протягом чотирьох днів Україна та Росія мають змогу надати всі аргументи на звинувачення чи захист відповідно. Після цього судді винесуть вердикт.
Колишній суддя Міжнародного суду в Ґаазі, професор Бруно Сімма в коментарі німецькій інформаційній агенції Deutsche Welle висловив думку, що насправді цей процес може тривати значно довше.
На його думку, у квітні може бути вирішене питання про тимчасове розпорядження, а за рік буде вирішене питання про повноваження. Ще за півтора роки з’явиться остаточне рішення.
Згідно з прогнозом експерта-міжнародника Бориса Немировського, якщо сторона звинувачення, тобто Україна, виявиться спроможною довести своє та виграє позов – то це будуть не просто балачки.
За його словами, РФ може «не визнати» вирок, відмовитися відшкодовувати збитки та виплатити компенсації – але, чого вона зробити не має сили, так це змусити інші країни, які визнають над собою юрисдикцію Гаазького інтернаціонального суду, також не визнати цей вирок.
«А це означає: з країною-терористом не можна ні вести торгівлю, ані підтримувати стосунки. І в цьому разі нинішні санкції можуть здатися «дарагім росіянам» дитячими іграшками в порівнянні з тими, які на них можуть накласти через це»,  – пояснив фахівець.
Якщо ж раптом переможе Росія, це, упевнений Немировський, буде великою проблемою для України, оскільки «жоден інший суд його більше не візьме розглядати».
 
У цілому, як він зауважив, усі подібні позови зі сторони України відхилятимуться. Росія офіційно буде вважатися непричетною до «внутрішнього конфлікту» в Україні. І не тільки його, а й інші можливі подібні позови. Росію буде визнано непричетною до «внутрішнього конфлікту».
«Це не означає, що так звані ДНР і ЛНР позбудуться статусу терористичних угрупувань, але звинуватити Росію в тероризмі буде неможливо, і вона спокійно постачатиме до Свята Донбасу своїх «настамнєтов», – підсумував експерт.

Коментарi

Коментарiв